logo

Ümraniye’de GELECEK iftarı


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Gelecek Partisi’nin Türkiye’nin ve Ümraniye’nin geleceğine yön verecek olan kadroları, Ümraniye İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Ekibini yalnız bırakmayan Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu iftara eşi Sare Davutoğlu ile birlikte geldi.

ÜmraniyeGündemi – Kerim Öztürk – 16.04.2022

Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine yoğun katılım sağlandı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu ile birlikte katıldığı iftarda, partinin üst düzen yöneticilerinin yanı sıra il ve ilçe başkanları ve yöneticileri de hazır bulundu.

Ümraniye Trabzon Park Millet Bahçesi Kuzeytepe Resteurant’taki iftara katılım sağlayanlar arasında öne çıkan bazı isimler ise şöyle: Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Saadet Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Av. Yakup Kasımay, DEVA Ümraniye İlçe Başkanı Hasan Keleş, esnaf odası ve sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve parti üyeleri iftarda bir araya geldi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program iftarın ardından yapılan dua ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, “Ramazan ayı güzellikleri paylaşma, manevi muhasebe yapma ayıdır. Bizler de Ümraniye Teşkilatı olarak bu bilinçle hareket ediyor, adeta bir STK gibi teşkilat çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

KOCAMAN YÜREĞİ OLAN GÜZEL BİR EKİBİMİZ VAR

Ümraniye Teşkilatı olarak arkamızda belediye, bakanlık yok ama kocaman yüreği olan güzel bir ekibimiz var diyen Çakıroğlu, “Bu ekiple birlikte Ümraniye’de Ramazan ayı boyunca yaklaşık bin aileye ulaşmayı hedefledik. Şu anda 500 aileye ulaşmayı başardık. Bir yandan yardım kolileri tedarik ediyoruz diğer taraftan Ramazan Bayramı’nda çocuklar bayram alışverişi yapabilsin diye bir kampanya düzenliyoruz. Ümraniye’de 30 Ramazan akşamı evinde iftar yapamayan ailelerimize iftar yemeklerini götürüyor, birlikte iftar açıyoruz” dedi.

İFTARIMIZ ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NCE ENGELLENMEYE Mİ ÇALIŞILDI?

Daha öncesinde Üsküdar Belediyesi’nin engeline takılan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’nun da katılamadığı iftar yemeğinin bir benzeri engellemenin bu akşam ki iftar yemeği için de Ümraniye Belediyesi tarafından yapılmak istendiğini ileri süren Çakıroğlu, “Girişte Ümraniye Belediyesi’nin bir çalışması var. Yol tek şeride düşürüldü. Hafriyat çalışması var, kamyonlar buraya yığıldı. 3 yıldır Ümraniye’ye çivi çakmayan, hizmetleriyle değil, skandallarıyla konuşulan belediye yönetimi bu yolu tek şeride düşürerek bir yerlere mesaj vermeye çalışıyor. Bu 30 yıl önce bile olmayan hareketler. Bunlar çok ucuz hareketler. Bunu yapan insanlar da çok ucuz insanlardır. Milletimiz bunları yapanların cezasını sandıkta kesecektir” dedi.

ŞAHİN: “İKTİDARLARIN GÜÇLERİ ONLARIN, TÜRKİYE’NİN GÜCÜ BİZİM OLSUN”

Çakıroğlu’nun ardından söz alan İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, ise “Evet ardımızda belediyemiz yok, olmasın da… Belediyeler, iktidarlar onların, Türkiye fotoğrafı bizim olsun. Belediyelerin, iktidarların güçleri onların, Türkiye’nin gücü bizim olsun” dedi.

GELECEK PARTİSİ TEMİZ HİKAYELERİN BULUŞTUĞU ADRESİN ADIDIR

Temiz siyaset vurgusu yapan Şahin, “Ümraniye’den birbirine benzeyen iki tane hikayeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Birincisi “Türkiye’de siyasi ahlak yasası, şeffaflık yasası, kimse siyaset üzerinden zenginleşmeyecek” dediği için başbakanlık hikayesi yarım bıraktırılan Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun hikayesi… Diğeri de “Ümraniye’de temiz siyaset, milletin emanetine sahip çıkacağız, kamunun malını kimseye yedirmeyeceğiz, Ümraniye’de siyaset üzerinden kimseyi zenginleştirmeyeceğiz” dediği için hikayesi yarım kalan Enver Sedat Çakıroğlu’nun hikayesi… Gelecek Partisi temiz hikayelerin buluştuğu adresin adıdır. Bu temiz hikayelerin buluştuğu adresi büyütmeye, Türkiye’deki gelecek umudunu büyütmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Daha sonra partililerin yoğun tezahüratı ile konuşması için kürsüye gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sözlerine iftarı düzenleyen Ümraniye İlçe Teşkilatı’na başkan Enver Sedat Çakıroğlu ve ekibine teşekkür ederek başladı.

İşte Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ekonomiden dış politikaya birçok konuda iktidarı eleştirdiği konuşmasından öne çıkan satır başları şu şekilde:

“RAMAZAN-I ŞERİF’E SAYGISIZLIK OLUR MU?”

“Bu Ramazan’da en az 15 ilçede iftar veya sahur yapacağız. İl Başkanımız İsa Bey’e İstanbul’da her anı değerlendirerek vatandaşlarımızla buluşalım dedim. Tabi engeller de muhakkak çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesi Mezunları Derneği tarafından iftar için davet edilmiştik. Fakat daha sonra engellendik. Dernek üyeleri açıkça tehditle karşılaştı. Bize yapılan saygısızlığı sineye çekeriz ama Ramazan-ı Şerif’e saygısızlık olur mu?”

“AKRABALARINA, YAKINLARINA HİZMET EDECEKLERİNE ÜMRANİYE’YE HİZMET ETSİNLER”

“Üsküdar’da onların engelleri bizleri durduracak zannettiler. İlçe Başkanımız Şinasi Bey ve gençlerimizle güzel bir sahur yaptık. Bu akşam ki engelleme girişimine gelince; Ümraniye’de de çalışacak başka zamanları olmadı herhalde, dün çalışmaya başlamışlar. Çok çalışkan bir belediye! Beklediler beklediler bizim iftardan bir gün önce çalışmaya başladılar. Olsun bunu da kabul ederiz. Yeter ki onlar Ümraniyelilere hizmet etsin. Akrabalarına, yakınlarına, dostlarına hizmet edeceklerine Ümraniye’ye hizmet etsinler. Bunlarla bizi engelleyemeyecekleri ortada.”

“ONLARIN KALPLERİ, MUHABBETİ, MERHAMETİ ENGELLİ”

“Türkiye’nin, İstanbul’un, Ümraniye’nin ayağa kalkması lazım. Her zamankinden fazla çaba sarf edeceğiz. Gelecek Partisi kadrolarıyla gurur duyuyorum. İki sene önce çınar yaprağı millete umut verir durumda değildi. Umutsuz ortamından umut çıkartan, herkesin korkuya kapıldığı dönemde cesaretle ayağa kalkan kadrolardır Gelecek Partisi kadroları. Bırakın engellemeye çalışsınlar. Onların kalpleri, muhabbeti, merhameti engelli. ”

“HALKA TAVSİYE ETTİKLERİNİ KENDİLERİ UYGULAMIYORLAR!”

 “Bizim iktidarımızda kimse dışlanmayacak, ötekileştirilmeyecek, kutuplaştırma olmayacak, 84 milyonun kardeş olduğu, Halil İbrahim sofrası bereketiyle Ramazan’ın yaşandığı günler gelecek. Zorlu bir kış mevsiminden geçtik. Kışın ortasında su, elektrik, doğalgaz faturaları evlerin iklimini bozdu, evlerde geçim yangını başladı. İktidardakiler, bunlar Türkiye’de yaşanmıyormuş gibi şatafatlarına devam ettiler. Kendileri hiçbir tasarruf yapmaksızın halka ‘porsiyonlarınızı küçültün, israftan kaçının’ dediler. Bir devlet adamının yapmaması gereken en önemli husus, halka tavsiye ettiklerini kendisinin uygulamamasıdır.”

“GELECEK KADROLARI NASIL İNANIYORSA ÖYLE YAŞAYANLARIN KADROSUDUR”

“Ümraniye ve İstanbul’a sesleniyorum. Gelecek kadroları nasıl inanıyorsa öyle yaşayanların kadrosudur. ‘Ya göründüğün gibi ol, ya olduğun gibi görün’ diyen Mevlana’nın yolunun yolcusu olarak manevi iklimimizi de, dini değerlerimizi de yaşatacağız. Yüreğimiz, hayatımız, bütçemiz, devletimiz şeffaf olacak. Hiç kimse devletin hazinesini tarumar edemeyecek. Bir kuruşun bile hesabını sormaya geliyoruz.”

“BÜTÇEYİ 3-5 MÜTEAHHİDE, RANTÇIYA, FAİZ BARONUNA VEREN İKTİDAR VAR”

“O yüzden siyasi ahlak yasası, imar yasası dedik. İstanbul’da imar sorunları devam ediyor. Çünkü plansız, rant üzerine çalışan bir sistem var. Güngören Tozkoparan’da insanları evlerinden çıkarıp, AVM’leri getirmeye çalışan bir zihniyet var. Ağaç yeşilinin yok edip dolar yeşilini görenler var. Oda Başkanımız Resul Bey ile konuşurken ‘Göreve başladığımda 3 bin 600 bakkal vardı, şimdi bin bakkal var’ dedi. Bunun sorumlusu kim? Esnaf neden kepenk indirir? Ramazan sofraları neden eskisi gibi şen değil? Çünkü milletin kıt kaynaklarından elde edilen bütçeyi 3-5 müteahhide, rantçıya, faiz baronuna veren iktidar var.”

“NAS’I NASIL ALET ETTİNİZ DİYE ALLAH HESAP SORMAYACAK MI?”

“Kur korumalı mevduatmış… Bu açıkça faizdir. En az 40 milyar TL vatandaşın cebinden bu faiz baronlarına verilmeye başlandı. Dini meclislerde faizden, Nas’tan bahsedip, Türkiye’de faiz baronlarını destekleyenlere millet hesap sormayacak mı? Nas’ı nasıl alet ettiniz diye Allah hesap sormayacak mı? Evlerdeki sofralarda büyük bir ızdırap var. Diyanet 40 TL fitre tespit etti. Geçen sene margarin 4 TL’ydi şimdi 10 TL, bulgur 6 TL’ydi şimdi 16 TL, nohut 8 TL’ydi şimdi 18 TL, yeşil mercimek 9 TL’ydi şimdi 22 TL, çay 26 TL’ydi şimdi 47 TL, ayçiçeği yağı 74 TL’ydi şimdi 157 TL, kıyma 59 TL’ydi şimdi 94 TL. Ne alırsanız alın yüzde yüzün üzerinde zam var. Şimdi 40 TL ile bir vatandaş günlük geçimini idame ettirse 1 ekmek, 1 margarin, 100 gram kıyma, 100 gram peynir, 100 gram zeytin… Bunları da sabah, öğle, akşam yiyecek.”

“BU TABLONUN SEBEBİ DIŞ MİHRAKLAR DEĞİL, BUGÜNKÜ İKTİDARIN CEHALETİ, YOLSUZLUKLARI VE EHİL OLMAYANLARA VERDİKLERİ KADROLARDIR”

“4 kişilik aile 40 TL’den 30 günde 4 bin 800 TL yapıyor. Bu rakam da asgari ücretin üzerinde. Bu tabloya baktığımızda asgari ücretli herkes fitre alabilecek kadar fakir olduğunu görüyoruz. Biz bu kara tabloyu kaldırmaya geliyoruz. Bu tablonun sebebi dış mihraklar değil, bugünkü iktidarın cehaleti, yolsuzlukları ve ehil olmayanlara verdikleri kadrolardır. Bir Hazine ve Maliye Bakanı düşünün ki bir gün bile hazine ve maliyede çalışmamış olsun. Bir Merkez Bankası Başkanı düşünün ki bir gün dahi Merkez Bankası’nda çalışmamış. Bunların yanı sıra 4-5 maaş alanlar var. THY’nin huzur haklarına yüzde 200’ü aşkın zam geldi. Hangi emekle bunu yapıyorlar? Diğer tarafta da fakir halkımız…”

ANKARA SESSİZ. “ONE MİNUTE” DİYEN ERDOĞAN SESSİZ.

“Mescid-i Aksa’da İsrail askerleri Müslümanlara baskı yapıyor, postallarıyla kirletiyor. Çok sayıda şehit verildi, yaralılar var ama Ankara sessiz. “One minute” diyen Erdoğan sessiz. Bir tarafta muhalefete İsrail sözcüsü ithamında bulunuyorlar, diğer taraftan ise İsrail Cumhurbaşkanını Beştepe’de karşılıyorlar. “One minute” dediği zaman yanında biz olduğumuz için onları diyebiliyordu. Şimdi yanında olanlar İsrail’in sözcüsü olan bir takım trol çeteleri. Aradaki fark bu.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...