logo

Boşnakları, İstanbul’da Cumhur İttifakında temsil eden TEK aday adayı


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Türkiye’nin en genç Boşnak STK’larından Ümraniye Sancak Bosna Derneği Başkanı Metin Sancak, İstanbul’da Cumhur İttifakında Boşnakları temsil eden tek milletvekili aday adayı olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

14 Mayıs seçim sürecinde partilerin milletvekili aday adayları da dikkat çekmeye devam ediyor. Bu kapsamda en çok konuşulan adaylardan biri de AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Metin Sancak oldu.

Türkiye’nin en genç Boşnak STK’larından Ümraniye Sancak Bosna Derneği Başkanı olan Metin Sancak, İstanbul’da Cumhur İttifakında Boşnakları temsil eden TEK aday adayı olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

BOŞNAKLARI TEMSİL EDEN TEK ADAY ADAYI

Boşnak asıllı Metin Sancak’ın milletvekili aday adayı olmasının yankıları sürüyor. İstanbul’daki Boşnak asıllı aday adayları siyasi tercihlerini Millet İttifakı içindeki partilerden yana kullanırken, tercihini AK Parti’den yana kullanan Metin Sancak, Cumhur İttifakında Boşnakları temsil eden TEK aday adayı olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Bu kapsamda parti çalışmalarının yayınlandığı şahsi internet sitesi “metinsancak.com” üzerinden Sancak’a, Balkanlar ve Türkiye’nin dört bir yanındaki Boşnak camialarından tebrik ve destek mesajları yağıyor.

“PARTİMİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”

İnsanlara yararlı olmak için, milletvekilli ve partide görev almak istediğini belirten Metin Sancak, “14 Mayıs akşamı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ı tekrar seçerek, başlayacak olan büyük medeniyet hareketini gerçekleştirmek için gayret sarf edecek ve milletimizin teveccühünü kazanarak birlik içerisinde “Türkiye Yüzyılı” yürüyüşüne devam edeceğiz. Partimi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde temsil edeceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ben yararlı olacağım” dedi.

İSKİ Koruma ve Güvenlik Daire Başkanlığı’ndaki 26 yıllık memuriyetini tamamlayarak bu yıl emekli olan ve aday adaylığı ile aktif siyasete atılan Metin Sancak, İstanbul’un Ümraniye ilçesinde ve çevresindeki Boşnakları bir araya getirmek için kurduğu Ümraniye Sancak Bosna Derneği’ndeki çalışmalarıyla kısa sürede camiaya önemli bir zenginlik kattı.

Boşnakların birlik ve beraberliği için ortaya konan samimi çalışmalarda ön sıralarda yer alan Metin Sancak, öncesinde Rumeli Balkan derneklerinde üye ve yönetici olarak görevler üstlendi.

HABER: Kerim ÖztürkÜmraniye Gündemi Gazetesi / 6.04.2023

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
526 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...