logo

Ümraniye Sancak Bosna Derneği üyeleri ilk iftarlarında buluştu


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Boşnak ve Rumeliler, Ümraniye Sancak Bosna Derneği’nin organize ettiği ilk iftarda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Derneğin kurucu başkanı Metin Sancak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

ÜmraniyeGündemi Kerim Öztürk – 23.04.2022

Ümraniye Sancak Bosna Derneği, ilk iftarını gerçekleştirdi. Boşnak ve Rumeli kökenli dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesisleri’ndeki iftarda konuşan kurucu başkan Metin Sancak, birlik ve beraberlik mesajı verdi. STK’lardan sorumlu CHP İBB meclis üyesi Sacit Eyüboğlu da iftara katılarak Sancaklıları onure etti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programı, Ezan-ı Muhammediye’nin okunması ve oruçların açılmasıyla devam etti. İftarın ardından başta Sancak Bosnalı şehitler olmak üzere tüm şehitler ve ebediyete intikal etmiş geçmişlerimiz için dua edildi. Daha sonra hemşehrilerine seslenen Ümraniye Sancak Bosna Derneği kurucu Başkanı Metin Sancak, Sancak Bosna Derneği’nin ilk iftarında hemşehrileriyle bir araya gelmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “Ümraniye Sancak Bosna Derneğimizin iftarına hoş geldiniz. Boşnak ve Rumeli kökenli kardeşlerimizin derneğimizin düzenlediği ilk iftarına teşrifleri bizi onurlandırdı. Ramazan-ı Şerif’in hayırlara vesile olmasını ve yaptığımız ibadet ve yardımlarımızın kabul edilmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Yaklaşmakta olan Kadir Gecemizi ve Ramazan Bayramımızı da şimdiden kutlarım” dedi.

HAYIRLI HİZMETLER YAPMA GAYRETİ İÇİNDEYİZ

Kısa süre önce kurulan Bosna Sancak Derneği olarak yönetimiyle birlikte tüm hemşehrilerinin birlik ve beraberlik içinde hayırlı hizmetler yapma gayreti içinde olduklarını kaydeden Metin Sancak, “Bu süreçte bizlere maddi ve manevi olarak destek veren tüm Bosna ve Sancaklılara selam olsun. Bizler sizlerin sayesinde hizmetler yapıyoruz. Biliyorsunuz ki dernek kurmak ve de dernekçiliği sürdürmek öyle uzaktan göründüğü gibi kolay değildir. Zaman ister, emek ister, fedakarlık ister. Ancak zoru başaramıyorsanız başka zorluklarla da karşılaşırsınız. Bunların hepsinin temelinde inanç yatıyor. İnanmak başarının yarısıdır. Dernek yönetimi olarak her türlü görüş ve fikirlerinize açığız. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

KISA SÜREDE GÜZEL HİZMETLER YAPTIK

Ümraniye Sancak Bosna Derneği, olarak bugüne kadar yapılan hizmetleri de anlatan Sancak, Ramazan ayının arefesinde ise trafiğe kapalı Alemdağ caddesi üzerindeki dernek merkezi önünde Türk ve Boşnak şehitler için Kur-an’ı Kerim okutup lokma dağıttı yaptıklarını, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ile görüşerek Koç’un Novi Pazar’a destek vereceği sözünü aldıklarını, Ramazan ayı dolayısıyla İstanbul’da 100 koli, Sancak bölgesinde 23 koli yardımı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını, Erzurum’da bir ilkokula 38 çift ayakkabı yardımında bulunduklarını ve ayrıca Capitol Ortaokulu’nun Sosyal Bilgiler ‘Göçmenler’ konulu performans ödevinde yer alarak okulun dergisinde kapak haber olduklarını faaliyetleri arasında sıraladı.

Sancak, konuşmasının son bölümünde ise iftara katılım sağlayacağını belirtmesine rağmen iftara katılmayanlara ise sitem dolu göndermede bulundu.

CHP İBB meclis üyesi Sacit Eyüboğlu da yaptığı selamla konuşmasında bu manevi akşamda Bosna Sancak Derneği üyeleriyle birlikte olmasından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek İBB’nin STK’lardan sorumlu meclis üyesi olarak ne gerekiyorsa destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
660 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...