logo

Nimet Özdemir, aday adaylığını açıkladı


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

İYİ Parti’nin İstanbul ve Ümraniye İlçe Teşkilatının önde gelen sevilen isimlerinden Nimet Özdemir, İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adaylığını resmen ilan etti.

Türkiye 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili seçimlerine odaklandı. Millet İttifakı’nın ikinci büyük partisi İYİ Parti’nin İstanbul ve Ümraniye İlçe Teşkilatının çeşitli kademelerinde görev alan ve çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Nimet Özdemir, Ümraniye İlçe Teşkilatı’nda düzenlediği basın toplantısıyla, 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili adayı olarak yarışacak isimler arasında ‘ben de varım’ diyerek, aday adayı olduğunu resmen açıkladı.

Özdemir, “Cesurlar hareketinin lideri genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi “medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer”Vakit geldi güneş yakın. O sene bu senedir.Memleketimizin idaresini emin ellere vermek, yaşadığımız depremin yaralarını sarmak yine milli irademize ve gazi meclisimize düşmüştür.” dedi.

Ümraniye İlçe Başkanı Yüksel Karaçam, Ümraniye teşkilatı kurucu ilçe başkanı ve İBB meclis üyesi Yakup Fındık, Ümraniye Belediye meclis üyesi Murat Daşdemir, Genel İdare Kurulu üyesi Berat Yılmazel, ailesi ve sevenlerinin yalnız bırakmadığı Nimet Özdemir’e, Türkiye Görme Engelli Federasyonu ile Ümraniye Kazım Karabekir Cemevi mensuplarının da aralarında olduğu geniş bir katılımcı kitlesi destek için ilçe teşkilatında hazır bulundu.

Ümraniye İlçe Başkanı Yüksel Karaçam ve Genel İdare Kurulu üyesi Berat Yılmazel’in selamlama konuşmalarının ardından partililere seslenen Nimet Özdemir, “Öncelikle, aranızda olmaktan duyduğum onuru, paylaşmak istiyorum. “Ol deyince olduran Rabbime şükürler olsun, 25 Ekim 2017 tarihinde cesur liderimiz Sayın Meral Akşener‘in önderliğinde kurulan büyük partimizin kıymetli mensupları, bugün İstanbul’un çeşitli yerlerinden, evini, işini bırakıp burada toplanan, kıymetli başkanlarım, sevgili dava arkadaşlarım. Mesele Türkiye ise mesele Türk milleti ise “çıkarız, yürürüz, geliriz” diyen, kıymetli misafirler,  hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlarım. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Yücelerin yücesinden gücünüz olsun, huzur ve mutluluğun borcu milletimize hiç bitmesin.” dedi.

İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Nimet Özdemir şu ifadeleri kullandı:

DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR

“Sayın başkanım, değerli misafirler! Yüz yıllık cumhuriyetimiz, karşılaştığı bütün sorunlarını milli iradenin gücüyle aşmıştır. Şahsi menfaatlerini milletin çıkarlarının önünde tutarak hükmedenlerin değişim zamanı gelmiştir.  Nelerden vazgeçtiğimizi, kimleri karşımıza aldığımızı ve asla pes etmeyeceğimizi gösterdik. “olmadı” diye isyan edenlerden değil, “olsun” diye yüreğini ortaya koyanlardanız.Cesurlar hareketinin lideri genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi “medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer”Vakit geldi güneş yakın. O sene bu senedir.Memleketimizin idaresini emin ellere vermek, yaşadığımız depremin yaralarını sarmak yine milli irademize ve gazi meclisimize düşmüştür.”

GÜÇLÜ VE MUTLU BİR TÜRKİYE

“Kıymetli misafirler! Burada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sizleri temsil etmek üzere, vekaletinize talip olduğumu açıklamak için toplandık. Yapılacak genel seçimlere, 28. Dönem milletvekili adayı olarak katılmak istiyorum. Aday adaylığı başvurumu genel merkezime yaptım. Sizlerin ve kıymetli basınımızın önünde resmi olarak da açıklıyorum. İnanıyoruz ki partimiz; Güçlü ve mutlu bir Türkiye’nin yolunu açacaktır. Şuan hükmedenler yoksulluğu ve fakirliği kadere bağlamış,  porsiyonları küçültmemizi istemiştir. Saraylarda lale devrini yaşayanlar, geçim derdiyle kavrulan halkı unutmuş kaderine terk etmiştir. Biz anneyiz.  Evlatlarımızın başta sağlığını, ellerinin ekmek tutmasını ve huzur içinde yaşayacakları sıcak bir yuvaya sahip olmalarını istiyoruz. Gelecek kaygısı duymayan, cebinde harçlığı, ayağında botu, sırtında okul çantası ile güven içinde öğretmenlerimize teslim etmek istiyoruz. İşte bu nedenle milletimizin hak ettiği gibi bir Türkiye’de yaşaması için iktidar olmak zorundayız. İYİ parti; ülkemizi güzel yarınlara ulaştıracak gönülleri huzura kavuşturacak olan umudun adresidir.”

TÜRKİYE’MİZ İYİ OLACAK

“Mustafa Kemal Atatürk rehberimizdir. Hepimiz birlikte başaracağız…Allah nasip ederse bir vekil olarak sizlerle her zaman yanyana olacağım. Türkiye iyi olacak, Türkiye’miz iyi olacak. Bu mücadelede bana destek veren başta aileme, genel idare kurulu üyemiz Sayın Berat Yılmazel’e, ilçe başkanımız Sayın Yüksel Karaçam’a ve tüm Ümraniye teşkilatına, kurucu ilçe başkanımız, büyükşehir meclis üyemiz Sayın Yakup Fındık ile diğer meclis üyelerimize, iş yoğunluğunun yükünü omuzlayarak bana siyaset için zaman yaratan değerli iş ortağım Serkan Öztürk‘e ve tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Allah bizleri bu kutsal yolda utandırmasın. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Saygılarımla.”

İnşaat sektöründe yaklaşık 15 yıl birçok şirketin kurucu ortaklığını yapan ve yönetici olarak çalışan deneyimli iş kadınının, listelerde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Nimet ÖZDEMİR kimdir?

Nimet Özdemir Kayseri ilinin Develi ilçesinde 1970 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Üniversite lisans derecesini Conley Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi üzerine tamamlandı.

2008 yılında ise, inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette kurucu ortak olarak yer almasının ardından, 2015 yılında da kule vinç kiralama alanında faaliyet gösteren iki şirketin daha kuruluşunu gerçekleştirdi. Kuruluşuna imza attığı şirketler, yurt çapında önde gelen firmalar arasındaki yerini kısa sürede aldı. Nimet Özdemir, bu girişimlerinin yanı sıra, 2020 yılında kurduğu inşaat malzemeleri şirketiyle de iş insanı olarak hem istihdam yaratma hem ülkemize ekonomik değer katma noktalarındaki faaliyetlerine devam etmektedir.

2017 yılında kuruluşundan itibaren İYİ Parti çatısı altında yer alan Özdemir; İstanbul il ve ilçe delegeliği, Ümraniye İlçe yöneticiliğinin yanı sıra, İstanbul Toplumsal Politikalar Başkanlığı Şehit Gazi Komisyon Başkanı görevlerini üstlendi. Özdemir, İYİ Parti Doğa ve Çevre Politikalar Başkanlığı’nda, Hayvan hakları, STK ve derneklerden sorumlu başkan yardımcısı olarak İYİ Parti Genel Merkezi’nde siyasi çalışmalar yapmıştır. Aynı zamanda İYİ Pati platform yöneticisi ve İYİ Parti Gönüllüsüdür. Nimet Özdemir, bir kız çocuğu annesidir.

HABER: // Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi – 22.03.2023

Etiketler: » » » » » » »
Share
608 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...