logo

İstanbul’daki Artvinlilerde iftar heyecanı ve mutluluğu


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu (KARDEF) ile Üsküdar Artvinliler Derneği, uzun bir pandemi döneminin ardından bir araya gelemeyen İstanbul’da yaşayan Artvinlileri iftar yemeğinde buluşturdu.

-ÜmraniyeGündemi — Kerim Öztürk – 25.04.2022

Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu (KARDEF) ile Üsküdar Artvinliler Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğinde buluşan Artvinliler, uzun bir pandemi döneminin ardından bir araya gelmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliği yaptığı Üsküdar Bulgurlu Semt Konağındaki iftara, KARDEF Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Altunel ve yönetimi ile Üsküdar Artvinliler Derneği Başkanı Osman Karahan ve yönetimin yanı sıra Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, AK Parti Üsküdar İlçe Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Abdülbeşir Ceylan, AK Parti Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı Umut Ekşi, ARKAFKON ve KARDEF yönetim kurulu üyesi Cafer Ay, İBB eski Mezarlıklar Müdürü Adem Avcı, Artvin Bertalılar Derneği Başkanı Ömer Tabak, Ümraniye Yeşil Artvin Derneği Başkanı Levent Topaloğlu, Sancaktepe Artvinliler Derneği Başkan Vekili Cuma Polat, İmdat Kaya hoca, dernek üyeleri ile davetliler katıldı.

İstanbul’un her bölgesinden Artvinli hemşehrilerini iftar yemeğinde buluşturan KARDEF Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Altunel yaptığı açılış konuşmasında; “Öncelikle bu organizasyonu gerçekleştirmemizde desteğini bizden esirgemeyen Üsküdar Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Türkmen başkanımıza gönülden teşekkür ediyoruz.”  

İYİ Kİ GELDİNİZ

Ramazan ayının birlik, beraberlik ve yardım duygusunu arttırdığını belirten Altunel, “Üyelerimiz ve misafirlerimizle bu iftar yemeğinde buluşmak bizi çok mutlu etti. İyi ki geldiniz. Davetimize gelen tüm yöneticilerimize ve misafirlerimize teşekkür ederiz. Ayrıca hepiniz yaklaşan Ramazan bayramını da şimdiden kutluyorum.” dedi.

İSRAİL ZULMÜNE DEVAM EDİYOR!

Altunel, konuşmasının bir bölümünü özellikle Ramazan ayında İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik zalimce saldırısına ayırarak “Maalesef bu gibi durumlar iftarlarımızı gönül rahatlığıyla yapmamıza mani oluyor. Daha birkaç gün önce Suriyeli kardeşlerimizin de aramızda olduğu bir iftara katıldım. Kendilerinin çok sıkıntılı günlerden geçmesine rağmen onlar da Mescid-i Aksa ve Filistinli kardeşlerimiz için dualar ediyorlar. İnşallah bu akşam ki iftar duamızın ve yaklaşmakta olan Kadir Gecesi’nde yapacağımız dualarımızın Allah katında bir karşılığı olur, bu zulmün durmasına vesile olarak arınmış bir şekilde Ramazan Bayramına erişmeyi Rabbim bize nasip eder.” diye konuştu.

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı ve AK Parti Üsküdar İlçe Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Abdülbeşir Ceylan da birer selamlama konuşması yaparak Artvinlilerle birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek tüm İslam Aleminin yaklaşmakta olan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını tebrik ettiler.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...