logo

İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu’ndan İMES organ bağış standına ziyaret 


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları (İMES) Sanayi Sitesi’nde açılan organ nakli bağış standını ziyaret etti.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu'ndan İMES organ bağış standına ziyaret Açıklaması

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları (İMES) Sanayi Sitesi’nde açılan organ nakli bağış standını ziyaret etti.

Ziyarette, İMES Dudullu 2 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde sağlık çalışanları ve doktorlarla da görüşen Memişoğlu, çalışmalarından dolayı tüm çalışanlara teşekkür etti.

Organ nakli bağış standını ziyaretinde konuşan Memişoğlu, bir organın bir hayat demek olduğunu söyledi.

Memişoğlu, canlı vericiden çok “kadavratik” denilen, beyin ölümü gerçekleşip artık dönüşü olmayan kişilerin organlarının bağışlanmasını aileler ve toplumdan beklediklerini belirterek, “Burada örnek bir çalışma yapılıyor. Ben herkesi organ vermeye, bağışlamaya davet ediyorum. Biz öncelikle canlılardan değil ölülerimizden organ almayı istiyoruz. O nedenle de organ bağışını önemsiyoruz.” dedi.

“50 bin kişiye ulaşmanın çalışmasını yapacağız”

İMES Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar ise güzel bir işe vesile olduklarını ifade etti.

Dudullu Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan İMES Sanayi Sitesi’nde olduklarına dikkati çeken Akar, “Burada 17 bin kişi çalışıyor. İleriki günlerde Dudullu’nun içindeki yaklaşık 50 bin kişiye de ulaşmanın çalışmasını yapacağız.” diye konuştu.

Ziyarette, Ümraniye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cemal Karaağaç, İstanbul Kuzey Marmara Organ ve Doku Nakli Bölge Sorumlusu Op. Dr. Gültekin Hoş, sanayi sitesi görevlileri ve bazı çalışanları katıldı.

“Her bağışta hayat var” sloganıyla açılan stant, 30 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Etiketler: » » »
Share
184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...