logo

DEVA Ümraniye 1. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi: Hasan Keleş ilçe başkanı seçildi


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA Partisi) Ümraniye 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kurucu ilçe başkanı Hasan Keleş, tek aday olduğu kongrede ilçe başkanlığına seçildi.

Ümraniye DEVA Startı verdi…

DEVA Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı’nın 1. Olağan kongresi İBB Atakent Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, video konferans yoluyla katıldığı kongrede tek aday olan kurucu ilçe başkanı Hasan Keleş, oyların tamamını alarak ilçe başkanlığına seçildi.

Kongreye, DEVA Partisi Genel Merkez Kurulu Üyesi Bahar Ekşi ve Ömer Rıfat Gencal, DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol, il yöneticileri, ilçe başkanları, delegeler, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

PARTİMİZDE YÖNETİCİ OLMAK İÇİN 2 KRİTER VAR

Kongrenin açılış konuşmasını yapan kurucu ilçe başkanı Hasan Keleş, “4 ay önce Genel Başkanımızın teveccühleri ile Ümraniye Teşkilatını kurmakla görevlendirildim. İnternet üzerinden 4 bin başvuru içerisinden 47 kişilik yönetim kurulumuzu Ümraniye’yi temsil edecek şekilde bölge, cinsiyet, yaş ve meslek dağılımlarına özen göstererek oluşturduk. Partimizde yönetici olmak için 2 kriter var. Birincisi iyi ve dürüst olması. İkincisi de yaptığı işte başarılı ve liyakat sahibi olması. Bu anlayışla oluşturduğumuz yönetim kurulumuzla birlikte çalışmalara başladık. Bir yandan saha çalışmaları yaparken, diğer yandan da bu kongrenin hazırlıklarını tamamladık” dedi.

Her kesimden vatandaşın kendilerini bağırlarına bastığını kaydeden başkan Hasan Keleş sözlerini şöyle sürdürdü:

ÜMRANİYE’DEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZI KUCAKLAMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

“Ümraniye’de kimle konuştuysak Genel Başkanımız Ali Babacan’ın dürüstlüğüne duydukları güveni dile getirdiler. Ümraniyelilerin sorunların altında ezildiğine ve ümitlerini DEVA Partisi’ne bağladıklarına tanıklık ettik. Biz Ümraniye’deki tüm vatandaşlarımızı kucaklamak için yola çıktık. Her kesimden vatandaşımız da bizi bağırlarına bastı. Biz hakaret etmeyiz, bağırmayız, nezaketle konuşuruz, dinlemeyi konuşmaya tercih ederiz, her şeyi ben bilirim demeyiz, tutamayacağımız sözü vermeyiz. Çünkü biz Genel Başkanımızdan böyle gördük.”

KİMLİKÇİ İDEOLOJİK SİYASET YAPMIYORUZ

Keleş, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen farklı inanç ve mezhepten 700 bini aşkın vatandaşımız var. Bu yüzden DEVA Partisi Ümraniye’ye çok yakışıyor. Çünkü kısa zamanda Türkiye’nin partisi olduk. Her dönemde birileri halkı böldü, birbirine düşürdü. Ne kadar bölünürsek o kadar küçüldük, fakirleştik. Halkımıza ‘ya bendensin ya hainsin’ dediler. Sonuçta kaybeden halk oldu, Türkiye oldu. Bizim gibi düşünmeyeler de özgür olmadıkça bizler de özgür olamayız. O yüzden DEVA Partisi’nde kimlikçi ideolojik siyaset yapmıyoruz.”

ÜMRANİYE EN İYİ ŞEKİLDE YÖNETİLMEYİ HAK EDİYOR

“Hazır olmak zorundayız” diyen başkan Keleş, “Çünkü iş başa düşecek. Biliyoruz ki kötü yönetim yüzünden sürüklendiğimiz krizden sadece DEVA Partisi kadroları çıkarabilecek. Üzerimizdeki ağır sorumluluğun bilinciyle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Teşkilatımızın kapısı tüm Ümraniyelilere açık. Gelin, fikir alışverişinde bulunalım. Ümraniye en iyi şekilde yönetilmeyi hak ediyor” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

DEVA Partisi’nin her geçen gün daha da büyüdüğüne dikkat çeken İstanbul İl Başkanı Erhan Erol ise konuşmasında Türkiye genelinde seçime kadar DEVA Partisi’ni tanımayan kimsenin kalmayacağını belirtti.

ÜMRANİYE İLE İLGİLİ GÖZÜM ARKADA KALMAYACAK

Başkan Erhan Erol, “Çok başarılı bir süreci tamamlayan İlçe Başkanımız Hasan Beye teşekkür ediyorum. Onun şahsında da tüm ekibini kutluyorum. İl binamızda kendisi ve ekibiyle bir araya geldiğimizde de çok mutlu olmuştum. ‘Ümraniye ile ilgili gözüm arkada kalmayacak’ dedim. Mükemmel bir ekip ve başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

ÜMRANİYE VE İSTANBUL’DA ÖNCELİĞİMİZ PARTİMİZİN TANITILMASI

Erol, “Ülkemizin içerisinde olduğu şartları hepimiz biliyoruz ve yaşıyoruz. Bu ülke ve insanımız bunu hak etmiyor. Bizler de o nedenle DEVA Partisi’nde omuz omuza siyaset yapıyoruz. Türkiye’yi daha güzel yarınlara taşımak için. Ekonomi, hukuk alanlarında kadın ve gençlerimizin birçok sorunu var. Bunların çözümünde DEVA Partisi teşkilatları mükemmel bir yeterliliğe sahip. Genel merkezden ilçe teşkilatına kadar mükemmel bir teşkilat yapısına sahibiz. Ümraniye ve İstanbul’da önceliğimiz partimizin tanıtılması. Partimizi genel başkanımızı ve logomuzu bilmeyen kalmayacak” dedi.

AYRIŞTIRICI DEĞİL, BİRLEŞTİRİCİ SİYASET YAPIYORUZ

Başkan Erol, “Yakın zamanda güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışmaları partimiz 8 ay önce tamamlamıştı. Tarım ve hayvancılıktan sağlığa kadar her alanda projelerimiz hazır. Kademe kademe halkımıza açıklıyoruz. Seçime kadar DEVA Partisi yapılacaklar hakkında hazırlığını tamamlayacak. Türkiye’nin yarınlarında ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Ayrıştırıcı değil, birleştirici siyaset yapıyoruz. Hedefimiz siyasete nezaket katmaktır” diye konuştu.

BABACAN SÜRPRİZİ

Kongrenin sürprizini ise Genel Başkan Ali Babacan yaptı. Video konferans yoluyla kongreye katılan Babacan, partililere seslendi.

Kongrede ayrıca en çok üye yapan Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Fatih Toktaş’a, İl Başkanı Erhan Erol tarafından plaket takdimi yapıldı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
442 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...