logo

ÇORUMLULAR ÜMRANİYE’DE İFTARDA BULUŞTU

Ümraniye’deki Ramazan ayı programları kapsamında düzenlenen “Hemşehri Dernekleri İftar Buluşmaları” programında bir araya gelen Çorumlular, Ramazan ayının coşkusunu hep birlikte yaşamanın sevincini paylaşarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.


Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD)’ın organizasyonunda Ümraniye Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen iftara, ÇESİAD  Başkanı Mehmet Karaca ve yönetiminin yanı sıra; İstanbul Merkez Valisi Murat Yıldırım, Millî Selamet Partisi Eski Milletvekili Turan Utku, Ümraniye belediyesi Ak parti meclis üyesi Hüseyin Erenve çok sayıda Çorumlu katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, ezanın okumasıyla birlikte iftarların açılmasıyla devam etti. İftarın ardından bir konuşma yapan Çorumlu Eğitimci Sanayici ve İş Adamları Dayanışma Derneği (ÇESİAD) Başkanı Mehmet Karaca, rahmet ve bereket ayı Ramazanda hemşehrileriyle birlikte olmanın ve iftar yapmanın onur ve sevincini bir arada yaşadıklarını ifade ederek katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür etti.

Karaca, “Amacımız birlik beraberlik izlenimini sağlamak her yıl olduğu gibi bu yılda siz değerli hemşehrilerimizle bir gelmek. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayıdır. Sizleri bu rahmet ayında ağırlamak ayrı bir sevinç kaynağıdır. Ramazan sevgi ve paylaşma ayıdır. Öyleyse sevgi toplumunu inşa edelim. Ramazan ruhunu gelecek nesillere taşıyalım” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

Son zamanlarda artan terör olaylarına da değinen Karaca, “Ülkemiz zor günler yaşıyor. Maalesef istemediğimiz olaylarla karşılaşıyoruz. Teröre kurban verdiğimiz asker, polis, sivil şehitlerimiz var. Ramazan ayının hürmetine şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

ÇORUMLULAR GÜÇLENEREK YOLUNA DEVAM EDECEK

Çorumlular olarak ülkenin dört bir yanına dağıldıklarını, bu illerin başında İstanbul’un da yer aldığını kaydeden Karaca, “İstanbul’daki Çorumlular olarak başkalarına yaranma değil tam tersi birlik ve beraberliğimizi daim kılıp kendi içinde kenetlenmemiz gerektiğine inanıyorum. İnşallah Çorumlular İstanbul’da güçlenerek yoluna devam edecektir. Huzur, barış ve sevgi dolu Ramazanlara erişmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Daha sonra selamlama konuşması yapan Vali Murat Yıldırım, “hemşehrilerimle böyle anlamlı bir günde bir arada olmaktan onur duydum. Davetlerinden dolayı başkan Mehmet Karaca ve yönetimine teşekkür ederim” diye konuştu.

Daha sonra Ramazan coşkusunu ve heyecanını Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği Ümraniye Santral Alanında kurulu olan Çorum kültürünün yaşatıldığı Çorumlular standına taşıyan Çorumlular, burada da konuklarını ağırlayarak Çorum misafirperverliğini gösterdi.

Etiketler: » » » » » »
Share
1766 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ