logo

Nimet Özdemir, İstanbul 1.Bölge 1.Sıradan milletvekili adayı oldu


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken İYİ Parti İstanbul ve Ümraniye İlçe Teşkilatı’nın sevilen isimlerinden birisi olan iş kadını Nimet Özdemir, İstanbul 1.Bölge 1.Sıradan milletvekili adayı oldu.

İYİ Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimleri aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti. Yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken İYİ Parti İstanbul ve Ümraniye İlçe Teşkilatı’nın sevilen isimlerinden birisi olan iş kadını Nimet Özdemir, 14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde İstanbul 1.Bölge 1.Sıradan milletvekili adayı oldu.

Nimet Özdemir, İstanbul 1. Bölge temayül yoklamasında birinci çıkmıştı.

İstanbul veÜmraniyeİlçe Teşkilatının çeşitli kademelerinde görev alan ve çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Nimet Özdemir, inşaat sektöründe yaklaşık 15 yıl birçok şirketin kurucu ortaklığını ve yöneticiliğini yaptı.

Nimet ÖZDEMİR kimdir?

Nimet Özdemir Kayseri ilinin Develi ilçesinde 1970 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Üniversite lisans derecesini Conley Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi üzerine tamamlandı.

2008 yılında ise, inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirkette kurucu ortak olarak yer almasının ardından, 2015 yılında da kule vinç kiralama alanında faaliyet gösteren iki şirketin daha kuruluşunu gerçekleştirdi. Kuruluşuna imza attığı şirketler, yurt çapında önde gelen firmalar arasındaki yerini kısa sürede aldı. Nimet Özdemir, bu girişimlerinin yanı sıra, 2020 yılında kurduğu inşaat malzemeleri şirketiyle de iş insanı olarak hem istihdam yaratma hem ülkemize ekonomik değer katma noktalarındaki faaliyetlerine devam etmektedir.

2017 yılında kuruluşundan itibaren İYİ Parti çatısı altında yer alan Özdemir; İstanbul il ve ilçe delegeliği, Ümraniye İlçe yöneticiliğinin yanı sıra, İstanbul Toplumsal Politikalar Başkanlığı Şehit Gazi Komisyon Başkanı görevlerini üstlendi. Özdemir, İYİ Parti Doğa ve Çevre Politikalar Başkanlığı’nda, Hayvan hakları, STK ve derneklerden sorumlu başkan yardımcısı olarak İYİ Parti Genel Merkezi’nde siyasi çalışmalar yapmıştır. Aynı zamanda İYİ Pati platform yöneticisi ve İYİ Parti Gönüllüsüdür.

Nimet Özdemir, bir kız çocuğu annesidir.

HABER: // Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi – 9.04.2023

İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Listesi 2023

İSTANBUL-1       1              NİMET  ÖZDEMİR

İSTANBUL-1       2              BURAK AKBURAK

İSTANBUL-1       3              MUSTAFA CİHAN PAÇACI

İSTANBUL-1       4              BAVER MİROĞLU

İSTANBUL-1       5              DURSUN ÇOLAK

İSTANBUL-1       6              TAHA ORHUN ERTÜRKMEN

İSTANBUL-1       7              ALİ COŞKUN

İSTANBUL-1       8              EMİNE KÜÇÜKALİ

İSTANBUL-1       9              RAŞİT EMİR SÜER

İSTANBUL-1       10           MURAT KARAMAN

İSTANBUL-1       11           VEDAT  BAYRAM

İSTANBUL-1       12           YÜCEL   COŞKUN

İSTANBUL-1       13           OĞUZHAN HASAR

İSTANBUL-1       14           HATİCE DİLRUBA OĞULCUKLU

İSTANBUL-1       15           CEVAT  SARAÇ

İSTANBUL-1       16           YÜCEL   AYDIN

İSTANBUL-1       17           MERAL ALEMDAR

İSTANBUL-1       18           AHMET ÇELEBİ

İSTANBUL-1       19           AHMET SELÇUK CAN

İSTANBUL-1       20           İHSAN ÖNDER   ALBAYRAK

İSTANBUL-1       21           AYSEL    KIRALİ

İSTANBUL-1       22           HÜLYA  ARICI

İSTANBUL-1       23           UĞUR HÜSEYİN HASANÇEBİ

İSTANBUL-1       24           BARIŞ    TAVLAŞOĞLU

İSTANBUL-1       25           KADİR KÜRŞAT  ARSLAN

İSTANBUL-1       26           BÜLENT ASLAN

İSTANBUL-1       27           RAMAZAN UĞURAL

İSTANBUL-1       28           MEHMET ERİŞEN

İSTANBUL-1       29           ARİF TEVETOĞLU

İSTANBUL-1       30           AYŞE KIRAÇ

İSTANBUL-1       31           ERDAL   DEMİR

İSTANBUL-1       32           SEDAT   GÜRKAN

İSTANBUL-1       33           SEVİM  DEMİR

İSTANBUL-1       34           CELAL MAHMUT SOLAK

İSTANBUL-1       35           NAZLI YURDUSEVEN

Etiketler: » » » » »
Share
605 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...