logo

Artvinlilerden kan bağışı ve 7 Mart Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşu mesajı


facebooktwitter
Kerim Öztürk
umraniyegundemi@gmail.com

Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu (ARKAFKON) ve Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu (KARDEF) ve Ümraniye Yeşil Artvin Derneği yönetim kurulu ve üyelerinin katıldığı kan bağışı sonrası İstanbul’daki Artvinlilerden 7 Mart Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşuna ilişkin bir mesaj geldi.

İstanbul’daki Artvinliler Alemdağ Caddesi üzerinde Gaffar Efendi Camii önünde kurulan Türk Kızılay’ı standında kan bağışında bulundu. Kan bağışında Artvin Kafkas Dernekler Konfederasyonu (ARKAFKON) ve Kafkas Artvin Dernekler Federasyonu (KARDEF) yönetim kurulu ve üyeleri ile Ümraniye Yeşil Artvin Derneği Başkanı Levent Topaloğlu katıldı.

İnsanların sağlıklı bir yaşam için kan vermesi gerektiğini belirten ARKAFKON ve KARDEF yönetim kurulu üyesi Cafer Ay, kan bağışına katkıda bulunan hemşehrilerimize ve Ümraniye Kızılay kan merkezi çalışanlarına teşekkür ederek sağlığı müsait olan herkesi kan vermeye davet etti.

7 Mart Artvin‘in düşman işgalinden kurtuluşuna ilişkin ise geçmişini bilmeyen milletlerin geleceklerine asla yön veremeyeceklerini kaydeden Cafer Ay, tarihteki kahramanlık destanlarından birinin de bundan tam 101 yıl önce Artvin‘de yazıldığını ifade etti. Ay, şunları söyledi:

“Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesiyle rahmetle, minnetle ve hayırla yad ederken, Artvinli hemşehrilerimin kurtuluş bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Özgürlük ve bağımsızlığını bin bir fedakarlık örneği göstererek kazanan aziz milletimiz, bu uğurda canını hiçe saymış ve İstiklal Marşı şairimizin ifadesiyle, ‘verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı’ anlayışı ile dillere destan bir kahramanlık örneği sergilemiştir. Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 101 yıl önce 7 Mart 1921’de güzel ilimiz Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Gövdesini düşmana siper edip, bu cennet vatanı bizlere hediye eden kahraman şehitlerimizin, gazilerimizin, bağrına taş basmış gözü yaşlı analarımızın torunları olan bizlerin, kahraman ecdadımızın emanetlerine sıkı sıkıya bağlanması, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için her alanda hizmet etmesi şarttır. Geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler. Dolayısıyla Kurtuluş Savaşı yılları, bizim gururla andığımız, göğsümüzü kabartarak anlattığımız ve ecdadımızı hayırla yad ettiğimiz yıllardır. Hiç şüphesiz ki yarınlara umutla bakarken, daha refah bir Türkiye, daha gelişmiş bir Artvin için mücadelemizi verirken, tarihimizi asla unutmamalı ve milletimiz, memleketimiz için büyük kahramanlıklar sergileyen aziz şehitlerimizi her zaman minnetle yad etmeliyiz.

Bu anlamlı günde, tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, İstanbul’da ve Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan tüm Artvinli hemşehrilerimin kurtuluş gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
173 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ümraniye’de zincir marketlere giren şahıs tutuklandı

  25 Nisan 2023 TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  Ümraniye’de 3 zincir markete girerek gıda malzemesi çalan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. İstanbul Emniyet müdürlüğü görevlileri, "İşyerinden ve kurumdan hırsızlık" suçu ile ilgili Ümraniye ilçesinde yürütülen çalışma başlattı. Geçtiğimiz Perşembe günü saat 14.30 sıralarında Dudullu Mahallesi'nde faaliyet gösteren 3 zincir marketten hırsızlık yapıldığına dair ihbar alınması üzerine ekipler olay yerlerine gitti. Çaldıklarını montuna sakladı Olay yerlerinde yapılan çevre ve güvenlik kameraları incelemelerinde, kimlik bilgi...
 • Özcan Baripoğlu, sessizler için iktidara gelmek zorundayız! 

  17 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili Dr. Özcan Baripoğlu, “İpek hemşire için, teknisyen İsmail için, Profesör Fuat için, doktor Gökhan için, mühendis Ali için… Çok insan için iktidara gelmek zorundayız. İşçiler, emekliler, ev hanımları, öğrenciler, beyaz yakalılar, mavi yakalılar, kuryeler, bakım işinde çalışanlar vs. yani biz, sessizler için onlar adına iktidara gelmek zorundayız.”   Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs’ta yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin sunulmasıyla birlikte seçime kısa bi...
 • Ümraniye’de farkındalık programı

  13 Nisan 2023 EĞİTİM, GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER

  2 Nisan otizm farkındalık günü kapsamında yürütülen uygulamalı farkındalık programı özel ve devlet okulları işbirliği bu hafta da devam etti. Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri ile Era Koleji Ümraniye kampüsü öğrencileri bir araya gelerek sosyal yaşam becerilerini destekleyecek çalışmalarda bulundu. Uygulama okulunda otizm hakkında gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra lise düzeyinde normal gelişim gösteren kolej öğrencileri sınıf ortamında gözlem ve ortak müfredat çalışmalarına dahil oldu. İki hafta süren...
 • Ümraniye’de ev sahibi ile kiracının fahiş zam kavgası!

  13 Nisan 2023 GENEL, GÜNCEL, TÜM MANŞETLER, ÜMRANİYE HABER, YAŞAM

  Son dönemde artan kira fiyatları ev sahibi ile kiracıları karşı karşıya getirmeye devam ediyor. Ümraniye’de 2 senedir kirada oturan Recep Emirhan Dinç ile ev sahibi arasında kira zammı tartışması çıktı. Ev sahibi, bin 500 lira olan kirayı 6 bin liraya çıkarmak isteyince kiracı Emirhan Dinç zammı kabul etmedi. Ev sahibi, kiracıya ‘eve zarar vermişsin’ diyerek kapısına geldi. İkili arasında burada çıkan tartışmada kiracı darbedildi. "Görüntü alırsan saldırırım" Cep telefonuna yansıyan görüntüde kiracı Recep Emirhan Dinç koşara...