logo

YARALI ÇAKALLAR İNTİKAM PEŞİNDE

İslam şehri Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapmaya kalkan ABD’nin haddini bilmez Başkanı Trump ile katil İsrail Başbakanı Netanyahu’ya Birleşmiş Milletler’de büyük bir ders verilirken; öne çıkan ülke Türkiye olmuştu. İntikam almak isteyen ABD ve İsrail, Türkiye’ye kendilerine yakışan ve kimseyi şaşırtmayacak cevaplar vermeye başladı. ABD terör örgütü PKK/PYD’ye silah desteğini sürdüreceğini ilan ederken, işgalci İsrail ise Türk vatandaşlarını gözaltına aldı. Ankara ise “İsrail’i kardeş, ABD’yi abi” olarak gördüklerini ilan eden, bir Osmanlı Paşasına iftira atacak kadar da Türkiye düşmanı olan Birleşik Arap Emirlikleri’ne verdiği diplomatik cevapla yine gündem oluşturdu.

YARALI ÇAKALLAR İNTİKAM PEŞİNDE

TRUMP YİNE SÖZÜNÜ TUTMADI

ABD’nin PKK/PYD’ye silah vermekle hata yaptığını bütün dünyaya ilan eden ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a bizzat, “Artık PYD’ye silah vermeyeceğiz” diye söz veren ABD Başkanı Donald Trump ikiyüzlülüğünü bir kez daha gösterdi. Türkiye öncülüğünde Birleşmiş Milletler’de okkalı bir Kudüs tokadı yiyen Trump, “İçinde YPG’ye silah verilmesini de öngören, ABD’nin askeri alanda yapacağı harcamaları kapsayan tasarıyı imzaladı.

ABD, KÜRESEL TERÖR FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRECEK

Amerikan gazetesi Washington Post’ta yer alan habere göre, ABD hükümeti askeri alanda 2018 senesi için 700 milyar dolarlık bir bütçe tasarısı oluşturdu.  Trump’ın imzası ile resmileşen tasarıya göre, terör örgütü PKK/PYD’ye silah verilmeye devam edecek. Skandal tasarıda PKK’nın Suriye yapılanması olan PYD’nin silahlı kolu YPG için “incelemeden geçmiş Suriye muhalefeti” nitelemesi yapılıyor.

TERÖRİSTLERE ‘SAVAŞ UÇAĞI’

Kongrenin tasarıyı ivedilikli yürürlüğe koymasını talep eden Trump; ABD askerlerinin kaosa sürüklediği Irak, Suriye ve Afganistan’da terör faaliyetlerini yürütmek için 66 milyar dolar harcayacak. Suriye’ye en az 500 milyon dolar ayıran ABD, bunun 393 milyon dolarını YPG’ye verecek. Yeni tasarı ile terör örgütü YPG’ye “silah, savaş uçağı ve asker yardımı” yapılacak.

SİYONİSTLERDEN TÜRK VATANDAŞLARINA GÖZALTI

İşgalci İsrail’in Kudüs zulmüne dünyada en güçlü tepkiyi gösteren Türkiye’ye olunca kuduran Siyonistler intikam almak için yine gayri meşru yollara başvuruyor. Katil İsrail polisi Cuma günü akşam namazından sonra Mescid-i Aksa’nın Kattanin Kapısı’nda 2 kişi, daha önce de El-Vad Yolu’nda bir kişi olmak üzere gözaltına aldığı 3 Türk vatandaşını mahkemeye çıkaracağını duyurdu. Avukat Umeyr Ahmed Merrid, Abdullah Kızılırmak ile Mehmet Kargılı’nın “İsrail polisini darbetmek ve polise mukavemet” ile , Adem Koç’un ise “kamu düzenini bozmak ve illegal gösteriye katılmak” ile suçlandığını kaydetti.

BAE’YE ‘FAHREDDİN PAŞA’ TOKADI

Bu arada son günlerde Türkiye’ye karşı hasmane tutumuyla sık sık gündeme gelen Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed’in, Osmanlı Paşası Ömer Fahreddin Türkkan’a attığı iftiraya karşı, Türkiye’den diplomatik bir cevap geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, BAE Ankara Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağın ismini “Fahreddin Paşa Sokağı” olarak değiştirme kararı aldı. Sokağın ismi ilk Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında oylanacak ve “Fahreddin Paşa Sokağı” tabelası, BAE Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağa asılacak.

YENİSÖZ gazetesi

Etiketler: » » » » » »
Share
1084 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ