logo

ÜMRANİYE’DE VİNCİN HALATINA SIKIŞAN İŞÇİNİN KOLU KOPTU

Ümraniye’de bir inşattaki vincin bakımını yapan işçinin kolu halata sıkışarak koptu, 51 metreden aşağıya düştü. İşçi, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

HALATA SKIŞAN KOLU KOPTU

Ümraniye Tatlısu Mahallesi’nde bir inşaat alanında kurulan bir dev vince bakıma gelen işçilerden birinin kolu vincin halatına sıkışarak koptu. Kopan kol 51 metreden aşağıya düştü. Olayı gören inşat çalışanları ve şirket yetkilileri durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi.

51 METREDEN DÜŞEN KOL, MUHAFAZA ALTINA ALINDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri işçinin kolunun kalan kısımını sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışırken, sağlık ekipleri ise 51 metreden koparak düşen kolu hemen muhafaza altına aldı. 51 metrede yaklaşık 1 saat süren operasyonun ardından kurtarılan bakım işçisi Şakir Toğaçar ambulansa alınarak, Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

ARKADAŞLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Yaralı işçi hastaneye kaldırılırken, arkadaşları ise sinir krizi geçirdi. Çevrede bulunan bir vatandaş, “Vinç için kontrole geldiler. Halatı çekerken, adamın eli halata bağlanıyor koptu. Kolu aşağı düştü” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » »
Share
1103 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ