logo

ÜMRANİYE’DE LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN KARİYER EĞİTİM FUARI DÜZENLENDİ

Ümraniye’de lise öğrencileri için Kariyer Eğitim Fuarı düzenlendi. Öğrenciler Kariyer ve Eğitim Fuarı’na yoğun ilgi gösterdi.

Ümraniye’de lise öğrencilerinin meslek ve üniversite seçimlerine destek olmak amacıyla Kariyer Eğitim Fuarı düzenlendi. Öğrencilerin uzmanlardan destek alacağı fuarda çeşitli seminerler düzenlenerek öğrencilere yol gösterilecek.

Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen fuara; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nun yanı sıra İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen ile çok sayıda öğrenci katıldı. Lise içerisine kurulan üniversite stantlarını gezen öğrenciler bölümler hakkında bilgi aldı. Çeşitli seminerlerin düzenleneceği kariyer ve eğitim fuarında uzmanlar öğrencilere yol gösterecek.

“EĞER SEVMEDİĞİNİZ BİR İŞİ YAPIYORSANIZ ASLINDA KİMSENİN HAYATINA DA DOKUNAMIYORSUNUZ”

Eğitim fuarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı: “Dönüm noktası olarak ifade ettiğimiz tercih aşamalarında bizle yaşamda mutlu işleri tercih etmemiz gerekiyor. Mutlu etmek demek gerçekten o işte çalışmak, üretmek ile alakalı. Zaten mutlu olamadığımız işlerimiz de aslında isteksizce davranıyoruz. Çok üretken olamıyoruz, insanlara mutluluk enerjisi de veremiyoruz. İşin statüsü hiç önemli değil. Eğer sevmediğiniz bir işi yapıyorsanız eğer aslında kimsenin hayatına da dokunamıyorsunuz. ve bu işin küçüğü, büyüğü yok. Önemli olan sevdiğiniz, inandığınız, mutlu olduğunuz bir işi yapmak gerek” dedi.

Etiketler:
Share
889 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ