logo

ÜMRANİYE MHP’DE TOPLU İSTİFA

Ümraniye MHP ilçe teşkilatında, aralarında eski ilçe yöneticilerinin ve parti üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 417 üye, partilerinden istifa etti.

MHP‘nin il ve ilçe teşkilatlarından Meral Akşener istifaları devam ediyor. Ümraniye MHP ilçe teşkilatında, aralarında eski ilçe yöneticilerinin ve parti üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 417 üye, partilerinden istifa etti.

İstifa eden gurup adına basın açıklamasını okuyan MHP eski yöneticilerinden Şahin Çakır,

“1 Kasım 2015 seçimlerinde alınan başarısız sonuçlar neticesinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin başta üst kurul delegeleri olmak üzere Milliyetçi-Ülkücü camianın büyük bir çoğunluğu olağanüstü kongre talep etmişlerdi.

Bu demokratik talep MHP üst kurul delegelerinin avukatları ve noter aracılığı ile MHP Genel Merkezi’ne elden tebliğ edilmiş ancak MHP Genel Merkezi olağan kurultay talebini redetmiştir.

Bunun üzerine başlayan hukuki süreç sonrasında mahkemenin kararı uyarınca 19 Haziran 2016’da 658 delegenin ve 10 bine yakın partilinin katılımı ile toplanan 6. Olağan büyük kurultayda tüzük değişiklikleri gerçekleşmiştir.

Ancak kongrede alına kararlara tedbir konmuştur. Aradan bir sene geçtikten sonra ise kongre yok hükmünde sayılmıştır. Bu karar ile artık parti içi demokratik mücadele yolları tıkanmıştır.

MHP Genel Merkezi baştan itibaren demokratik ve meşru bir hak olan kongre talebini ihanetle eş tutmuş, kongre talep edenlere akıl almaz iftira ve hakaretlerde bulunulmuştur.

Yaşanılan bu süreç ve referandum süreci MHP Genel Merkezi ile yollarımızın tamamen ayrıştığını, ülkü ve gönül birlikteliğimizin kalmadığını net olarak ortaya çıkarmıştır.

Siyasi partilerin, fikirleri iktidara taşımak için var olduğuna inanan bizler için MHP çatısı altında mücadele etmenin fikirlerimizi iktidara taşımaya bir katkısı olmayacağı görülmüştür.

Kuşkusuz ki, ideallerimizi, fikirlerimizi iktidara taşımak için mücadelemiz sürecektir, zira bu bizler için yaşama gayesidir.

Ancak bu mücadelenin artık MHP çatısı altında sürdürülmesi mümkün gözükmemektedir. Bu nedenle senelerdir gururla üyesi olduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettiğimizi kamuoyuna duyuruyoruz.

Bu kararımızın Ümraniye’de yeniden doğruluşa vesile, iktidara giden yolda hayırlı bir adım olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene” şeklinde konuştu.

Çakır, istifa eden 417 kişinin ise bundan sonraki siyasi hayatlarına Meral Akşener tarafından kurulacak olan yeni partide devam edeceğini söyledi.

Etiketler:
Share
877 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ