logo

ÜMRANİYE FATİH İLKOKULU’NDAN MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YIL ETKİNLİĞİ

Ümraniye Fatih İlkokulu’nda 1919-2019 Milli Mücadelenin 100. yılı vesilesiyle düzenlenen etkinlikte öğrencilerin temsili sergiledikleri gösteriler büyük beğeni aldı.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 2.05.2019


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan yola çıkarak Samsun’a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelemizin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı dolayısıyla Ümraniye Fatih İlkokulu’nda ‘Milli Mücadelemizin 100. Yıl Etkinliği’ düzenlendi. Etkinliğe Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nun yanı sıra Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, Ak parti belediye meclis üyesi Orçun Şekercioğlu, şube ve okul müdürleri, muhtarlar, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Ümraniye Fatih İlkokulu Müdürü Eyüp Sarıca, Milli Mücadele’nin başladığı 19 Mayıs 1919’un 100. yılı vesilesiyle düzenlemiş oldukları programa katılımlarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek programın hazırlanışında emeği geçen okul yönetimi ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Daha sonra etkinlik alanını gezen protokol ve davetlilerin, öğrencilerin Milli Mücadele yıllarına götürdüğü temsili sergileri karşısında adeta hayran kaldıkları gözlendi.

Etiketler: » » » »
Share
1417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ