logo

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası “19 Eylül Gaziler Günü”nü kutlayacak

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği gün olan ve 2002 senesinde çıkartılan 4768 sayılı yasa ile kutlanan “19 Eylül Gaziler Günü”nü kutlayacak.


HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 17.9.2021

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Başkanı Mehmet Özdil ile Gazi Derneği Başkanı Ayhan Özülkü’nün katılımıyla 19 Eylül 2019 Pazar günü saat 13.30’da, Çarşı Meydan Cafer ağa camii önünden gazilerle birlikte Ümraniye Santral Vakıf Bank önüne kadar büyük Türk bayrağı etrafında yürüyüş ile başlayacak kutlama programı, gazi, şehit ve ahirete intikal etmiş esnafların hayrına dua edilmesi ve gün boyu misafirlere ve halka saat 10.00 ile 18.00 arası lokma dağıtımı ile son bulacak.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, Anadolu topraklarının dünyada eşi benzeri olmayan sayısız cesaret ve kahramanlık örneğiyle dolu olduğuna vurgu yaptı.

Özdil mesajında ;

“Anadolu, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin destansı mücadeleleri sayesinde bizlere vatan kılınmıştır. Bugün üzerinde yaşadığımız bu topraklar da vatan, millet ve bayrak sevdasıyla hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir. Şehitlik ve gazilik makamları da bu emanetlerin en büyük simgesidir. Büyük bir şeref, onur ve haysiyet timsali şehitlerimizi hayırla yad etmek, gazilerimize sahip çıkmak ise bizler için büyük bir sorumluluk ve görevdir. Zira eğer bugün şehit ve gazi kanıyla sulanmış Anadolu’nun her bir karış toprağına huzurla, güvenle basabiliyorsak bunu isimsiz binlerce kahramanlarımıza borçluyuz.

Muharebe meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan, fedakâr ve kahraman gazilerimizin şeref ve kahramanlık günü olan 19 Eylül’de ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken, demokrasi ve özgürlüğünü gasp etmeye çalışanlara karşı göğsümüzü siper etmeye azim ve kararlılıkla devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle,

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurtuluş ve Kuruluşunda, İstiklal ve istikbalinde bugüne kadar kahramanca savaşmış, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Vefanın, azmin, cesaretin timsali olan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » »
Share
236 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ