logo

ÜMRANİYE CUMARTESİ PAZARI ESNAFINDAN TEZGAH AÇMAMA EYLEMİ!

Ümraniye’de bugün semt pazarına giden vatandaşlar elleri boş döndü.  Pazar esnafı, belediyeye ödedikleri rüsum bedeline zam yapılmasını ve pazar tezgahlarının kiralanma koşullarının ağırlaştırmasını protesto edip tezgahlarını açmadı. 

Ümraniye’de her Cumartesi açık olan semt pazarı bugün yok.. Pazar alışveriş için gelen vatandaşlar geri dönüyor. Gergin bekleyiş sürüyor.  Yaz kış Ümraniye’de pazarda tezgah açarak evine ekmek götüren esnaf bugünlerde isyanda.. Ümraniyeliler, her Cumartesi yoğun ilgi gösterdikleri pazardan meyve-sebze alamadı. İstanbul Ümraniye’de bugün semt pazarı açılmadı. Nedeni ise iddiaya göre Ümraniye Belediyesi’nin kendilerine yönelik keyfi uygulaması.

Ümraniye Belediyesi, semt pazarında tezgah açan pazarcıların ödediği rüsumu 1000 TL’den 4000 TL’ye çıkardı. Kiralama hakkını kullanmayı da zorlaştırdı.
Bu duruma tepki gösteren pazar esnafı ise belediye başkanına ve alınan karara isyan eden esnaf ayaklandı ve tezgah açmama kararı aldı.

Anadolu Yakası Pazarcılar Odası’ndan yapılan açıklamaya göre tezgah açmama eyleminin Ümraniye’de kurulan diğer 21 pazar içinde devam edeceği yönünde.

Esnafın tezgahlarını boş bırakarak yaptığı eylem fotoğraflara şöyle yansıdı:

Etiketler: » » » » » »
Share
2815 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ