logo

TÜRKİYE’NİN BİN YILLIK AYAK SESİ

Türkiye’nin bin yıllık ayak sesi Malazgirt, bugünkü Türkiye’nin de yarınki Türkiye’nin de hülasa; kıyamete kadar sürecek kutlu yürüyüşün büyük adımı, tarihin yeniden başlamasıdır. 3 kıtada 7 denizin ruhu, Kızıl Elma’nın kalbi, vatan ve millet olmanın aklıdır 1071.

Selçuklu Sultanı Muhammed Alparslan, nam-ı diğer Ebu-l Feth yani Fetihlerin Babası, 947 yıl önce bugün dünyayı değiştiren bir zafere imza attı. Halep kuşatmasında bulunduğu sırada Bizans hükümdarı Bizans İmparatoru Romen Diyojen’in harekete geçtiği haberini alınca 25 bin kişilik ordusuyla beraber Malazgirt’e geçen Alparslan, 26 Ağustos’ta Türk tarihinin şahlanışını başlatan zafer için 50 bin kişilik Bizans ordusuna karşı cenk meydanına çıktı ve kahraman ordusuna şöyle seslendi:

TEK SULTAN ALLAH

“Askerlerim! Yiğitlerim! Bugün burada ne emreden bir sultan ne de emir alan bir asker vardır. Bugün, ben sizlerden biriyim ve sizlerle birlikte savaşacağım. Bugün burada Allah’tan başka bir sultan yoktur.

Biz ne kadar az olursak olalım, düşman ne kadar çok olursa olsun, bütün Müslümanlar’ın, zaferimiz için dua ettikleri şu anda, kendimi düşman üzerine atacağım.

Ya zafer kazanırız, ya şehit olarak cennete gideriz.

İsteyen benimle gelsin, isteyen geri dönsün.

Ben memleket için, İslam için ölüme koşuyorum.

Beni takip edenler ve kendilerini Yüce Allah’a adayanlardan şehit olanlar cennete, sağ kalanlar ise ganimete kavuşacaklardır.

Ayrılanları ahirette ateş, dünyada da alçaklık beklemektedir.”

Alparslan ve ordusu tarihe geçen Turan taktiğiyle Bizans’ı yerle bir ederken Anadolu, 26 Ağustos 1071’de Türk milletine vatan oldu.

ZAFERİN ANAHTARI İMAN

Alparslan, Malazgirt Zaferi’yle Çin Seddi’nden Adriatik’e kadar uzanan Türk’ün Kızıl Elması’nın kalbini fethetti. Alparslan, 3 kıta 7 denize hükmeden Osmanlı’nın tohumlarını attı, Alparslan, bu zaferiyle gücün küfür ehlinden hak ehline geçmesini sağladı. Alparslan, tarihi değiştirdi, İslam’ın Batı’ya yürüyüşünün yolunu açtı, Türk milletini İslam’ın sancaktarı yaptı… Türkiye Cumhuriyeti devleti de Alparslan’ın sermayesinin üzerine kuruldu. 2071’deki ufkumuzu çizen de Alparslan. Sultan Alparslan’da bugünkü Türkiye gibi devrin en büyük gücü değildi. Selçuklu’nun karşısına çıktığı Bizans neyse bugünkü Amerika da o… Sultan Alparslan ve şanlı ordusunu zafere taşıyan ne silah ne taktik ne asker sayısıydı; yalnızca ve yalnızca imandı… Allah’tan başka güç tanımayan ecdada selam olsun…

Kaynak: DirilişPostası

Etiketler:
Share
942 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ