logo

THY’DEN SONRA YENİ HAMİDİYE SU KARARI 1 BANKA DA VAR!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Hamidiye suyun alımını ilk olarak THY duyurmuştu. Buna yeni kamu kurumları eklendi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait Hamidiye suyuna boykot uygulayan kamu kuruluşlarına yenileri eklendi.

RS FM canlı yayınına katılan İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, ‘Kültür ve Sanayi Bakanlıkları ile Milli Saraylar İdaresi ve Vakıfbank’ın da Hamidiye ile olan sözleşmelerini sonlandırdığını açıkladı. 

Balyalı, iptallerin İBB seçimlerinden sonra geldiğine dikkat çekip şunları söyledi:
-“Bu İmamoğlu’na karşı bir can acıtma operasyonu. Birçok kamu kuruluşu Hamidiye ile ilişkisini ya sözleşmesi bittiği için, ya da sözleşmesinin ortasındayken sonlandırdı. Bunun tek sebebi Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı olmasıdır. Yıllar boyunca Hamidiye suyu almışlar. Seçimle birlikte sihirli değnek değmiş Hamidiye’den vazgeçmişler. Bunun başka bir gerekçesi yok. 250’den fazla çalışan var. 1902 yılından beri su üretiyor. İstanbul için de çok ciddi bir değer. Temiz ve kaliteli su sunan bir kuruluş. Mesela Kültür Bakanlığı, Bilim ve Sanayi Bakanlığı, Milli Saraylar vazgeçti Hamidiye almaktan. Vakıfbank su almayı bıraktı. Bunun negatif bir kampanya olduğundan başkası aklımıza gelmiyor.”

THY İLK İPTAL EDEN OLMUŞTU

Türk Hava Yolları’nın (THY) iştiraki olan ve yer hizmetlerini yürüten TGS’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait Hamidiye su ile yaptığı anlaşmayı sonlandırmıştı. 

HAMİDİYE SU

Hamidiye Kaynak Suları, II. Abdülhamit tarafından İstanbul’a çeşmeler aracılığıyla içme suyu dağıtımı için kurulmuş ve 1979 yılından itibaren anonim şirket olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen tesislerdir. 2005 yılından itibaren ihracata başlayan şirketin 30’dan fazla ülkede distribütörleri bulunmaktadır.

Etiketler: » » »
Share
1025 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ