logo

SULTANAHMET MEYDANINDA KONSER REZALETİ

CHP’li İstanbul Belediyesi halkın manevi değerleriyle oynamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde belediye havuzlarını kız-erkek karışık hale çeviren CHP’li belediye şimdi de “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”nı bahane ederek camilerin ve türbelerin ortasında yer alan Sultanahmet Meydanı’nda skandal bir konser düzenledi. Seçim öncesi camilerde dua eden, Yasin okuyan Ekrem İmamoğlu’nun bu rezalete imza atması kamuoyunda tepkilere neden oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bahane edilerek camilerin ve türbelerin ortasında yer alan Sultanahmet Meydanı’nda skandal bir konser düzenlendi.

SULTANAHMET’İN RUHUNA YAKIŞMADI 

İBB tarafından evliyaların ve padişahların türbeleri ile ibadethanelerin bulunduğu Sultanahmet Meydanı’nda hareketli müzikler eşliğinde konser verdirildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle camilerin ve türbelerin arasında yer alan Sultanahmet Meydanı’nın ruhuna yakışmayan ‘konser’ adı altındaki ‘eğlence’ büyük tepki çekti. İstanbul’da çok sayıda meydan ve konser alanı bulunmasına rağmen İmamoğlu’nun danslı ve müzikli konser için Sultanahmet Meydanı gibi mega kentin en önemli maneviyat merkezini tercih etmesi tepkiyle karşılandı. İBB’nin bu skandalı milli ve manevi değerlere saygısızlık olarak değerlendirildi.

BAŞKA MEYDAN MI BULAMADINIZ?

CHP’nin seçimi kazanmasının ardından attığı bu adımlar halkın inancına ve örfüne tamamen ters düşüyor. İki Manevi değeri yüksek olan bir yerde böyle bir konser düzenlemek halkın inancıyla, değerleriyle ters düşmektir. Herkesin aklına en temel soru olarak neden bu meydanın seçildiği geliyor. İstanbul’un dört bir yanı meydanlarla çevriliyken bu konser için bu manevi atmosferi yüksek mekânın seçilmesi akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Kamuoyu haliyle soruyor; “Koskoca İstanbul’da başka yer mi kalmadı?”

Etiketler: » » » » » » »
Share
1126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ