logo

ŞER İTTİFAKI YAPAYALNIZ

BAE, İSRAİL, ABD, SUUD VE MISIR’DAN OLUŞAN ŞER İTTİFAKI YAPAYALNIZ


ABD’nin gazı ve İsrail’in koordinasyonunda Suud, BAE ve Mısır eliyle yapılan “Katar’a diz çöktürtme” operasyonu Türkiye’nin hamleleriyle başarısız oldu.


ABD’nin gazı ve İsrail’in koordinasyonunda Suud, BAE ve Mısır eliyle yapılan “Katar’a diz çöktürtme” operasyonu Türkiye’nin hamleleriyle başarısız oldu. Şer ittifakının girişimlerine Türkiye, Pakistan, Eritre, Fransa, Almanya, Malezya ve Endonezya gibi ülkelerin yanı sıra Birleşmiş Milletler, Uluslararası Af Örgütü ve Avrupa Birliği’nden de destek geldi. Müslüman ve kardeş Katar’ı sırtından bıçaklamaya kalkanların sözde “terör listesi”ni BM tanımadığını ilan ederken, Af Örgütü şer ittifakına “Ablukayı derhal bitirin” çağrısında bulundu. Avrupa Birliği ise Katar’ın kriz karşısındaki tavrını desteklediğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin Katar’a her türlü desteğinin devam edeceğini bir kez daha vurguladı. Ne yaptığını bilmez hale gelen ABD Başkanı Trump, Katar’a yine iftira atarken, Trump’ın kendi Dışişleri Bakanı Tillerson ise Katar’a muhtaç olduklarını itiraf edip, ablukanın yumuşatılmasını istedi.

Etiketler: » » » » »
Share
1126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ