logo

SAADET ÜSKÜDAR’DAN MAHALLE İFTARI

Burhaniye Mahallesi sakinleri, Saadet Partisi’nin iftarında bir araya geldi.


SAADET Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı Burhaniye Mahalle Teşkilatı, geleneksel iftar programını gerçekleştirdi. Çok sayıda mahallelinin katıldığı iftara Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü’nün yanı sıra Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Erol Belen ve Üsküdar İlçe Başkan Yardımcıları Ali Sarıahmet, Dursun Tarhan ile Fevzullah Karabul ve partililer katıldı.

GÜRLÜ: MAHALLE KÜLTÜRÜ YAŞAMALI 
İftar sonrası bir konuşma yapan Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, bu iftarın mahalle kültürünün yaşamasına katkı sağlayacağını belirtti. Gürlü, “Biz mahalle kültürü yaşasın istiyoruz. Elimizden geldiğince de bunun için gayret göstereceğiz. Bu iftar, İstanbul’da artık yok olmaya yüz tutan mahalle kültürünün yeniden canlanmasına da katkı sağlayacaktır. Tanışmaya, kaynaşmaya vesile olacaktır” dedi. 
 
“REZİDANSLARA KARŞIYIZ”
Bu kültürün önemine de değinen Başkan Gürlü, “Biz devasa binalara, koca koca rezidanslara karşıyız. Mahalle kültürünün önemini biliyoruz. Mahalle kültürü demek dost selamı, komşu yardımlaşması, dayanışması demek. Çocuklarımızın bilgisayara hapsolmadığı, sokaklarında güvenle oynanabildiği yerler demek. Evimizin metrekarelerle değil, bütün bir sokakla, mahalleyle ifade edilmesi demek” diye konuştu.
 
İftarda ayrıca İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Erol Belen ve İlçe Başkan Yardımcıları Ali Sarıahmet duygu ve düşüncelerini ifade eden birer selamlama konuşması gerçekleştirdi. Program yapılan dua ile sona erdi.

Etiketler: » » » » »
Share
988 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ