logo

PİŞKİNLİĞİN BU KADARINA DA PES!

Dönemin Esnaf Odası Başkanı Bayram Çavuşoğlu ile birlikte odaya ait taşınmazları kurdukları vakfa aktaran ve daha sonra haklarında açılan davalarda suçlu bulunarak 10 ay hapis cezası alan veznadar Mustafa Birol Kalyoncu’nun oda başkanlığına adaylığı ‘Pişkinliğin bu kadarına da “PES” dedirtti.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// 

ESNAF, 25 Mart Pazar günü Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek olan Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimine kilitlenirken; Mustafa Birol Kalyoncu’nun oda başkanlığına adaylığı şaşkınlıkla karşılandı.
Dönemin Esnaf Odası Başkanı Bayram Çavuşoğlu ile birlikte esnafın alın teri odaya ait taşınmazları sözde “Esnafın malı mülkü yok olmasın” diye kurdukları vakfa aktaran ve daha sonra haklarında açılan davalarda suçlu bulunarak 10 ay hapis cezası alan veznadar Mustafa Birol Kalyoncu ’nun oda başkanlığına adaylığı ‘Pişkinliğin bu kadarına da “PES” dedirtti.

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK
Hiçbir şey olmamış, hiçbir şey yapmamışlar gibi Ümraniye Esnaf  Vakfı Başkanı Bayram Çavuşoğlu’nun arkada gölge adam rolü üstlendiği ve yönlendirmesiyle hareket eden Birol Kalyoncu, pişkin pişkin esnafı gezerek kendisi ve Çavuşoğlu ile birlikte oluşturdukları yeni yönetim için oy istiyor. Nihai amaçları esnaf için verilen 4 yıllık hukuk mücadelesini küllendirmek, hakikatlerin üstünü örtmek.

KENDİ KENDİSİYLE ÇELİŞİYOR
Yapmış olduğu basın açıklamasında sözde “Esnafın malı mülkü yok olmasın denilerek esnafın mallarını Esnaf Vakfı’na devrettik” bahanesine sığınan Birol Kalyoncu, diğer yanda “Mülklerin geri alınması için Esnaf Vakfı aleyhine açılmış tüm davaların sonuna kadar takipçisi olup malların kazanılması için mücadele edeceğini” söyleyerek aslında kendi kendisiyle çelişiyor.

Kısaca Kalyoncu, taşınmazların vakfa devredilmesindeki bahaneye kendisi de inanmıyor ve doğru olmadığını düşünüyor! Ki; Vakıftaki mülklerin odaya geri alınması için açılan tüm davaları sonuna kadar takip edeceğini ve malların kazanılması için mücadele vereceğini söylüyor ancak buna rağmen Vakıftaki veznedarlık görevine de devam ediyor. 
Bilindiği üzere dönemin Esnaf Odası Başkanı Bayram Çavuşoğlu, odaya ait taşınmazları kurduğu vakfa aktarmış, vakfın başkanı da kendisi olmuştu. 2014’de yapılan seçimde oda başkanlığını kazanan Mehmet Özdil ise odanın kazanımlarını tekrar geri almak için hukuk mücadelesini başlatmıştı.

SONUÇ: 

1- BAYRAM ÇAVUŞOĞLU VE BİROL KALYONCU’YA HAPİS ŞOKU!

Bayram Çavuşoğlu ile M. Birol Kalyoncu’nun da aralarında olduğu 14 yönetici hakkında, “Odaya ait taşınmazları kurdukları vakıfa eksik bedelle satarak görevi kötüye kullandıkları” gerekçesiyle 10’ar ay hapis cezası verildi.

2- ÇAVUŞOĞLU HAKKINDA RÜŞVET İDDİASI YARGIDA 

Ümraniye Göz Hastanesi, Vakıf Başkanı Bayram Çavuşoğlu hakkında rüşvet aldığı iddiası ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na dava açtı. Çavuşoğlu’na rüşvet almak, rüşvet istemek ve görevi kötüye kullanmak suçları adlediliyor.

3- ÇAVUŞOĞLU’NA VAKIF DAN DA CEZA YOLDA…

Bu arada Vakıflar Genel Müdürlüğü de Ümraniye Esnaf Vakfı Başkanı Bayram Çavuşoğlu hakkında uzaklaştırma soruşturması açtı. Sonucu bekleniyor.

KİRA GELİRLERİ NEREYE GİTTİ
Oda yönetimi ve Vakıf hakkında açılan davalarda teker teker hak yerini bulurken; 2007’den bu yana Ümraniye Göz Hastanesi’nden alınan kira bedelinin nereye gittiği gizemini koruyor.
Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan edinilen bilgiye göre;10 yıllık kira bedelinin esnafın kasasına girmediği, bu kira gelirinin yaklaşık 5 trilyon olduğu belirtildi.

– 16.03.2018 / CUMA

Etiketler: » » » » »
Share
1575 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ