logo

MODERN ‘KAST SİSTEMİ’ ve ‘İSRAF’ ZİNCİRİ VİP TAKSİ!

Modern ‘Kast sistemi’ ve ‘israf’ zincirine bir yenisi daha eklendi. Taksiciler Kooperatifi, Atatürk Havalimanı’da TV’den minibara her  lüksün olduğu ilk vip “lüks taksi”yi hizmete sundu.

HABER/YORUM: Kerim ÖZTÜRK / Ümraniye Gündemi Gazetesi – 20.12.2017

“Dünya hayatı, eğlence ve oyundan başka bir şey değildir. Ahiret yurdu ise, Allah’tan korkanlar için daha hayırlıdır. Aklınızı kullanmaz mısınız?” (En’am-32) İ’la-yı Kelimetulluh ile uyarılmamıza ve yine Yunus Emre‘nin Mal da yalanmülk de yalan, Var biraz da sen oyalan!.. “ deyişine rağmen, fani insanoğlu her geçen gün dünya hayatına  daha da sıkı sıkı bağlanıyor hatta birçoğu adeta tapıyor! 

İşte onlardan biri daha hayata geçirildi. İnsanların sınıflandırıldığı, çok parası olanların binebileceği ‘Kast sistemi’, her türlü lüksün ‘israf’  olduğu  modern(!) hayat zincirine bir yenisi daha eklendi. VİP Taksi.  Taksiciler Kooperatifi, Atatürk Havalimanı’da TV’den minibara her  lüksün olduğu ilk “lüks taksi”yi yolcuların hizmetine sundu.

Atatürk Havalimanı’nda ilk kez  hizmete sunulan lüks taksilerin, 5+1 yolcu taşıma kapasitesi bulunuyor. Lüks taksinin taksimetre ücreti ise normal ücretin iki katı.

Etiketler: » »
Share
1537 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ