logo

MHP’den ‘GAZİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ KARARI…

Dünün en çok konuşulan konusu AK Parti’li Metin Külünk’ün “Cumhurbaşkanı’na ‘gazi’lik ünvanı verilsin” teklifi olmuştu. MHP’den teklife yeşil ışık geldi. Grup Başkanvekili Erkan Akçay o teklif için bakın ne dedi?

AK Parti Milletvekili Metin Külünk, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gazi unvanı verilmesi için kanun teklifi hazırlayıp Meclis’e sunmuştu. Külünk’ün teklifine MHP’den yeşil ışık geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, verilen kanun teklifini değerlendirebileceklerini söyledi.

Akçay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin, Metin Külük’ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘gazilik’ unvanı verilmesine yönelik hazırladığı kanun teklifiyle ilgili sorusu üzerine Akçay, “Teklifi görmedim, hakkında bilgim yok. TBMM’ye geldiğinde değerlendiririz” dedi.

AYDIN MÜSVEDDESİ, ÇIBAN BAŞI, IRKÇI PKK SEVERLER: Yurttaş Girişimi’nin milletvekillerine gönderdiği Afrin operasyonunun durdurulmasına yönelik mektuba tepki gösteren Akçay, Ermeni Patrikliği’ne de teşekkür etti. Mektup için “Kıymetleri kendinden menkul kimi aydın müsveddeleri, her dönem çıban başı olan kimi sanatçı, siyasetçi, akil, hukukçu görünümlü, aslında kripto ırkçı PKK severler, bir ihanet mektubunun daha altına imza atmışlar” diyen Akçay, şöyle devam etti:

KENDİLERİNE YURTTAŞ DİYEN GÜRÜH: “Bu sözde aydınlar, PKK’nın propaganda diliyle yazılmış, ellerine tutuşturulmuş bu mektupta, Türkiye’nin bekasını tehdit eden terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu’nun durdurulmasını istiyorlar. Kendilerine ‘yurttaş’ diyen bu güruh, Türkiye’nin sınır güvenliğine ve bekasına yönelik tehdidi bertaraf etmeye yönelik girişimlerine karşı çıkmakta, terör örgütü PYD/YPG’ye karşı vatandaşlarını ve vatanın güvenliğini savunan devletimizi terör örgütüyle diyaloğa davet etmektedirler”

ERMENİ CEMAATİNE TEŞEKKÜR: Yurttaş Girişimi’nin kemtubuna karşı Ermeni Patrikliği’nden Mehmetçiğe dualı açıklaması yaptığını hatırlatan Akçay “Bunlara karşı Türkiye Ermeni Patrikliği’nden Mehmetçiğimize dualar edilen bir açıklama yayınlandı. Ermeni Patrikliğinin bu açıklamasını gururla takip ettik, kendilerine şükranlarımı ve hürmetlerimi sunuyorum. Vatan bekasına karşı muhalefet edilmez. Bunun adına muhalefet değil ihanettir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Share
845 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ