logo

Mehmet Özdil, “Esnaflarımızın emrindeyiz”

“Esnaflarımızın emrindeyiz” sloganı ile yola çıkan Mehmet Özdil başkanlığındaki Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ümraniye Esnaf Vakfı’nı aile vakfına çeviren, odaya ait binaları haksız yere bu vakfa aktaran, esnafın kazanımlarını geri almak için eski yönetim ile başlattıkları hukuk mücadelesine devam edebilmeleri için destek istedi.

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, yeni bir kongrenin arifesinde. 16 Ocak 2022 Pazar saat 10.00-17.00 arasında Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek olan büyük kongreye sayılı günler kaldı. Oda Başkanlığına seçilmesiyle 20 yıllık tek adam vesayet sistemini çökerten esnaf odasını aslına rücu ettiren Mehmet Özdil, Ümraniye Esnaf Vakfı‘nı aile vakfına çeviren, odaya ait binaları haksız yere bu vakfa aktaran, esna fın kazanımlarını geri almak için eski yönetim ile başlattıkları hukuk mücadelesini devam ettirmek için “Esnaflarımızın emrindeyiz” sloganı ile esnaflardan destek istedi.

NERDE HAKSIZLIĞA UĞRAMIŞ ESNAFIMIZ VARSA BİZE GELSİN!

Kongre öncesi gazetemize konuşan Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, “Ümraniye Esnaf ve Sanâkarlar Odası’nın esnaflarımıza daha verimli olabilmesi adına oda yönetim mantığını değiştirerek esnafımız yararına faydalı hizmetler ve anlaşmalara imzalar attık. Göreve geldiğimiz günden itibaren yönetim kurulu üyelerimizle birlikte esnaflarımızın mağduriyetlerini sahiplenerek, çözüme kavuşturmak için vâr gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmalarımızı aralıksız olarak odamıza yakışır bir şekilde canla başla sürdürüyoruz. Esnafımızın, herhangi bir sorun ve haksızlık karşısında Esnaf Odası olarak her daim yanında olduğumuzu, destek talep etmesi durumunda tüm yönetim kadromuzla çözüm için mücadeleye hazır olduğumuzu bilmesini isteriz. Nerde haksızlığa uğramış bir esnafımız varsa bize gelsin, gerekeni birlikte yapalım.”

MÜCADELEMiZE DEVAM EDEBiLMEMiZ iÇiN…

“Odamız her geçen gün daha da güçlenerek emin adımlarla faaliyetlerini yürütmektedir. Esnaflarımızın işlerini daha rahat daha sistematik bir şekilde yürütebilmeleri için her alanda çalışmalarımız devam etmektedir. Esnaflarımız bizim için önemlidir. Seçildiğimiz günden beri bir yandan haksız yere aile vakfına aktarılan binalarımızın mücadelesini verirken diğer yandan da esnafımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Mücadelemize devam edebilmemiz için 16 Ocak 2022 Pazar günü Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde yapılacak olan 15. Genel Kurulumuza bir eksik olmasın diye tüm dost ve arkadaşlarımızı kongremize mutlaka bekliyoruz.”

ARTIK HiÇBiR ESNAFIMIZIN MAĞDUR OLMASINA iZiN VERMEYECEĞiZ’

Artık hiçbir esnafın mağdur olmasına izin vermeyeceklerini kaydeden Başkan Mehmet Özdil, eski oda başkanı ve yönetimine karşı başlatmış oldukları hukuk mücadelesine ilişkin süreçle ilgili gelişmeleri şöyle anlattı: “Önceliğimiz eski oda başkanı ve yönetiminin usulsüzce vakfa aktarmış oldukları binalarımızı odamıza geri kazandırma gayretindeyiz. Bu süreçlerle ilgili hukuki olarak ciddi yol katettik. Umuyorum ki en kısa sürede adalet tecelli edecek ve binalarımızı geri alarak mutlu sona ulaşacağız.”

HAPiS CEZASI ALDILAR

Altı yıllık hukuk süreciyle ilgili soruyu da yanıtlayan Başkan Mehmet Özdil, “Odamıza ait olan binalarımızın cûzi bedellerle vakfa aktarıldığı bizzat şikâyetimiz üzere Bakanlık Müfettişlerinin tespiti sonrasında, savcılık iddianamesinde 5 ayrı zimmet, 5 ayrı görevi kötüye kullanma, 5 ayrı usulsüz devir tespit edildi. Ticaret Bakanlığı tarafından açılan 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde eski başkan ve yöneticiler Hapis ve para cezası aldılar. Eski başkan ve yöneticilerin almış oldukları cezaları onandı yani cezaları kesinleşti.”

TAPU, İPTAL VE TESCiL DAVASINI KAZANDIK

Başkan Özdil, “7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen tapu, iptal ve tescil davasını kazandık. Karara itiraz ettiler. Müdahil olduk ve itirazlarına itiraz ettik neticede haklı bulunduk. Devamında tapu iptal davasında mahkeme 3 binayı da bize verdi. İşi uzatmak için yine itiraz ettiler dava devam ediyor. Kararın kesinleşmesini bekliyoruz.”

PARALARI GERi ALACAĞIZ

Başkan Özdil, “Usulsüzce vakfa aktarılan yüzbinlerce paraların davasını kazandık. Vakfı icraya verdik. Eski oda yöneticileri fazla para almışlar. Paraları geri alacağız.”

ESNAFA %70 iNDiRiM

Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın esnafa hizmetleri sadece destek ve danışmalık üzerine sınırlı değil. Eğitimden sağlığa, bilişim ve teknolojilerine kadar esnafların talepleri ve istekleri doğrultusunda hizmet veren bu firmalarla ciddi indirim anlaşmaları yapan Oda, esnafın giderlerini düşürüp kaliteli hizmet almasını amaçlıyor.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
118 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ