logo

“KUTLU DOĞUM HAFTASI” ARTIK ‘KABAK TADI’ VERİYOR!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından “Kutlu Doğum Haftası” ile ilgili basında, FETÖ projesi olduğuna dair birçok haber yer aldı. Bu konuda tartışıldı, görüşler ortaya konuldu.

Mehmet Görmez‘in Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan istifasının ardından 46 gün sonra başkanlığa Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş atandı. Erbaş’ın atanmasıyla birlikte hakkındaki FETÖ iddialarını beraberinde getirdi ve tartışmalar daha da alevlendi.

Ne var ki Prof. Dr. Ali Erbaş’ın cübbesini giymesinin hemen ardından yaptığı ilk konuşmasında FETÖ ile mücadele vurgusu ve ardından bugün Diyanet’in “Kutlu Doğum Haftası”nın bundan sonra Mevlid Kandili ile aynı hafta kutlanacağını açıklaması oldukça düşündürücü.

Erbaş’ın FETÖ ile bağlantısının olup olmadığı bilinmez ama (bağlantısı var mı yok mu bu konu devletin üst kademelerini ilgilendiriyor) ama hakikat şudur ki; Artık “Kutlu Doğum Haftası” ve benzeri kutlamaların ‘kabak tadı’ verdiğidir.

Hayatımızın merkezinde olması gereken Kur’an ve Sünnetin dışında İslam’a sonradan ‘monte’ edilmiş bu tür sunni gündemlerle vakit öldürmek yerine Kur’an-ı anlama ve yaşama noktasında neler yapabiliriz ona bakmamız gerektiğini düşünüyorum!

Ayrıca, Diyanetin “Kutlu Doğum Haftası” ile ilgili gerek ‘uydurulan din’ adına İslam’a sonradan ‘monte’ edilen ve kafalardaki FETÖ projesi karışıklığını gidermesi ve de Tevhidi hakikatin ortaya konulması adına bundan sonra “Kutlu Doğum Haftası” kutlanmayacak şeklinde bir açıklama yapması daha isabetli olurdu!

Böylece “Kutlu Doğum Haftası” ile ilgili tartışmalara son nokta konulmuş olurdu.

umraniyegundemi.com

 

BAKINIZ:

Kutlu Doğum Haftası Ne Zamandan Beri Kutlanıyor ?

Kutlu Doğum FETÖ projesi 

 

Etiketler:
Share
861 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ