logo

KAVGA BÜYÜDÜ! KILIÇDAROĞLU’NDAN BOMBA İSTANBUL KARARI…

CHP’nin İstanbul ilçe kongrelerinde kavga büyüdü… Kavgaya el koyan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, kongreleri iptal edip bomba bir karar verdi… Ankara’da eski tüfekler Kılıçdaroğlu’na karşı sahaya indi…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun İstanbul genelindeki kongre sürecini durdurmasının arkasından parti içi savaş çıktı. İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Kadıköy ilçe teşkilatı arasındaki çekişme öyle bir boyutlara ulaştı ki Kadıköy ilçe parti binası il yönetimi tarafından adeta işgal edildi. Kılıçdaroğlu da bu durumla ilgili kavgayı daha da alevlendirecek şok bir talimat verdi: “İstanbul’daki tüm kongreleri iptal edin, gerekirse büyük kurultayı tribünden izlesinler…” 

KADIKÖY BİNASI ADETA İŞGAL EDİLDİ

Kadıköy’de ilçe kongresine günler kala, İl Başkanı Canpolat, İlçe Başkanı Ali Narin ve yönetimimin herhangi bir karar almaması için ilginç bir yönteme başvurdu. İlk olarak ilçe binasının kapı kilitleri değiştirildi. Kadıköy İlçe Başkanlığı üç gündür İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat tarafından görevlendirilen dört il başkan yardımcısı tarafından açılıp kapanıyor. Canpolat bu yöntemle Kadıköy İlçe yönetiminin ilçe seçimlerine ilişkin herhangi bir karar almasının da önüne geçmiş.

İSTANBUL BÜYÜK KURULTAYI TRİBÜNDEN İZLESİN

Kavganın perde arkasını yazan Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, Kılıçdaroğlu’nun verdiği bomba İstanbul talimatını köşesine taşıdı. “Mevcut il yönetiminin ilçe kongrelerindeki seçimlerde ortaya çıkan delege listelerini değiştirdiğini iddia edenler var” diyen Zeyrek şöyle yazdı:

“Yönetimin iddia sahiplerini disipline sevk ettiği de kamuoyuna yansımıştı. CHP Genel Merkez koridorlarında Kılıçdaroğlu’nun durumu öğrenip, ‘Kongreyi erteleyin, bu yaşananlara son verilmezse, gerekirse İstanbul örgütü  Büyük Kurultaya katılmasın, tribünden izlesin‘ dediği konuşuluyor.”

ESKİ TÜFEKLER KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI

Bu arada Ankara’da da kongre süreci devam ediyor ve CHP’nin geçmişine damga vuran bazı önemli “eski tüfeklerin” Kılıçdaroğlu ekibine karşı birleştiği, delege savaşına giriştiği gözleniyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir, CHP’nin büyük kurultayında önemli bir “delege” ağırlığına sahip ve bu illeri alan ekipler, Parti Meclisi’nin, dolayısıyla MYK’nın ve milletvekili/belediye başkanı adaylarının belirlenmesinde etkili olabiliyor.

Etiketler:
Share
825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ