logo

İYİ PARTİ ÜMRANİYE İLÇE BAŞKANLIĞI BİNASI AÇILDI

İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı binasının açılışı, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 19.01.2019


Ümraniye ilçe genelinde yerel seçim çalışmalarını hızla sürdüren İYİ Parti, İstiklal Mahallesi Dolmabahçe caddesi no 2/4 deki yeni İlçe Başkanlığı binasının açılışını yaptı. Parti bayraklarıyla süslenen ilçe başkanlığı binasının açılış törenine, partinin genel başkan yardımcıları Hayrettin Nuhoğlu, Berna Sukas, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İlçe Başkanı Yakup Fındık ve çok sayıda partili katıldı.

İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı binasının açılış töreninde ayrıca CHP İlçe Başkanı İbrahim Can Kıran ve örgüt yönetiminin yanı sıra CHP Ümraniye Belediye Başkan aday adayları Sacit Eyüboğlu, Aysun Şengül ve Cafer Aktürk’de hazır bulundu.

Açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanı Yakup Fındık, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçime teşkilat olarak hazır olduklarını kaydederek katılımlarından dolayı hazıruna teşekkür etti.

MEKANIN BÜYÜMESİ AYNI ZAMANDA PARTİMİZİN BÜYÜMESİYLE DE EŞDEĞERDİR

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu törende yaptığı konuşmada, daha önce Ümraniye ilçe teşkilatının küçük bir mekanda yer aldığını belirterek, “Bugün yeni ve de daha büyük bir mekana ilçe teşkilatımızı taşıyarak görkemli, rahat rahat çalışacağımız inşallah ülkemize ve milletimize hizmet edebileceğimiz güzel bir mekandayız. Mekanın büyümesi aynı zamanda partimizin büyümesiyle bence eşdeğerdir. İnşallah nasıl ki ilçe binalarımızı daha yeni daha büyük mekanlara taşıyorsak partimizi de önümüzdeki süreçte yavaş yavaş, büyüte büyüte iktidara taşıyacağız. Sabırla ve azimle bu noktaya geldikten sonra ben bundan sonra da partimiz istenilen noktaya geldiğini, gelmeye başladığını ve Türk siyasi tarihinde çok etkin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle mecliste verdiğimiz önergelerle arzu ettiğimiz ülkemizin menfaatine olan birçok kararında alınmasına vesile olunduğunu, bundan sonra da çok daha fazlasına da vesile olunacağına inanıyoruz” dedi.

BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ ÜLKE MENFAATİ

Konuşmasında 31 Mart yerel seçimine ilişkin açıklamalarda bulunan Kavuncu, “İstanbul’un ilçeleriyle ilgili nihai kararın bir hafta içinde verileceğini” belirterek, şunları aktardı:

“Türkiye’nin birçok ilinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile bir güç birliği yapıldı. İstanbul’un ilçeleriyle alakalı da şu anda görüşmeler devam ediyor. Önümüzdeki bir hafta içinde nihai kararın verileceğini ve ortaya bir tablo çıkacağını umuyoruz. Biz hep ülke menfaatini birinci öncelik kabul ettik. Bu bağlamda bütün bu görüşmelerimizde şu anda Türkiye’yi yöneten zihniyetin bir an önce sadece hükümette değil yerel yönetimlerde de bulunduğu, yaptığı yanlışları bertaraf edecek gücü elimize geçirmemiz ve mümkün olduğu kadar fazla belediye almamız bizim en büyük hedefimizdir. Bu yolda da doğru adımların atıldığı kanaatindeyiz. İstanbul’da CHP’nin adayı Sayın Ekrem İmamoğlu bizim de adayımızdır. Bu güç birliğini en doğru biçimde sahaya da yansıtmak istiyoruz. Yeni ilçe binamızın merkezi hayırlı ve uğurlu olsun. Allah çıkmış olduğumuz bu kutlu davada bizi utandırmasın.”

Genel başkan yardımcıları Hayrettin Nuhoğlu ve Berna Sukas’ın selamla konuşmalarının ardından biri süre partililerle sohbet eden Kavuncu, daha sonra Ümraniye’den ayrıldı.

Etiketler: »
Share
1160 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ