logo

İŞTE 2019 SEÇİMLERİNDE KULLANILACAK OY PUSULASI!

Merakla beklenen “ittifak yasa tasarısı” dün AK Parti ve MHP’nin ortak imzasıyla TBMM Başkanlığına sunuldu. Tasarıda Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için iki ayrı oy pusulası olacak. Kullanılacak oy pusulasının nasıl görüneceği belli oldu. İşte 2019 seçimlerinde kullanılacak oy pusulası…

AK Parti ve MHP’nin uzlaşmasıyla hazırlanan ittifak teklifinin ardından oy pusulasının nasıl görüneceği belli oldu. Teklifin detaylarının belli olmasının ardından oy pusulası örneği de ortaya çıktı.

AK Parti ve MHP’nin, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemesi dün TBMM’ye sunuldu. Teklifin maddelerinin açıklanmasının ardından oy pusulasının nasıl görüneceği merak ediliyordu.

Habertürk’ten Çetiner Çetin’in haberine göre oy pusulasının taslak örneği belli oldu. Buna göre pusulada ittifak oluşturacak partiler yan yana ve ittifakın isminin altında görünüyor.

AK PARTİ VE MHP’DEN 26 MADDELİK İTTİFAK TEKLİFİ

AK Parti ve MHP kurmaylarının dün açıkladığı ittifak metni 26 maddeden oluşuyor. Teklifle ittifakın nasıl ve ne kadar sürede kurulacağından oyların sayımına, milletvekili dağılımının nasıl hesaplanacağına kadar pek çok konu netleşmiş oldu.

Etiketler:
Share
1218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ