logo

İSTANBUL’DA KARAR HAFTAYA

Seçimin iptali için istenen İstanbul için YSK son sözü haftaya söyleyecek.

YSK’nın sandık kurullarının oluşumu ve kısıtlı seçmenlerle ilgili talep yazıları, 39 ilçe seçim kuruluna ulaştı. İlçe Seçim Kurulları Pazartesi akşamına kadar bilgi ve belgeleri iletecek. Salıdan itibaren gelen belgeleri değerlendirmeye alacak olan YSK’nın, İstanbul’la ilgili kararını hafta sonuna kadar açıklaması bekleniyor.
AK Parti’nin İstanbul büyükşehir belediyesi başkanlığı seçimlerinin iptali için yaptığı başvuru kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) ilçe seçim kurullarından 29 Nisan Pazartesi akşamına kadar cevap gelmesi gerekiyor.
YSK’nın, İstanbul seçimlerinin iptali için gerekçe olarak gösterilen sandık kurullarının oluşumu ve kısıtlı seçmenlerle ilgili talep yazıları, İstanbul’daki 39 ilçe seçim kuruluna ulaştı. YSK’nın aldığı ara karar kapmasında, ilçe seçim kurullarının, kaymakamlıklardan gelen listelerde yer alan memurlar dışındaki sandık kurulu üyelerinin, hangi sebeple görevlendirildiğinin yanı sıra, listelerdeki memurlardan mazeret bildiren veya seçim günü göreve gelmeyen var ise bunların da listesini YSK’ya göndermeleri gerekiyor. İstanbul’daki 39 ilçe seçim kurulu, istenen bu bilgi ve belgeleri gerekçeleri ile birlikte pazartesi günü akşamına kadar YSK’ya bildirecek. YSK’nın 30 Nisan Salı gününden itibaren de ilçe seçim kurullarından gelen bu bilgi ve belgeleri değerlendiremeye alacağı belirtildi. YSK’nın ilçe seçim kurullarından gelen belgeleri inceleyerek en geç önümüzdeki hafta sonuna kadar İstanbul seçimleri ile ilgili kararını açıklaması bekleniyor.

Etiketler:
Share
1485 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ