logo

İSTANBUL TİCARET ODASI BAŞKANI VEFAT ETTİ

400 bini aşkın üye sayısı ile dünyanın en büyük odalarından biri olan İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar (57), geçirdiği kalp krizi sonrası bu sabaha karşı hayatını kaybetti. İTO Başkanı Çağlar’ın cenaze törenin ise yarın yapılacağı açıklandı.

Son dakika: İstanbul Ticaret Odası Başkanı hayatını kaybetti

Gece saat 01:30 sıralarında evinde kalp krizi geçiren İbrahim Çağlar hastaneye kaldırıldı. Çağlar, hastanede tüm müdahalelere karşı saat 05:30 gibi hayatını kaybetti.

Son dakika: İstanbul Ticaret Odası Başkanı hayatını kaybettiAynı zamanda TOBB Başkan Yardımcısı da olan İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın hayatını kaybetmesine ilişkin konuşan İTO Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın, Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Gece 01.30 gibi kalp spazmı geçiriyor. Hemen hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çok büyük bir kayıp” dedi.

DAMARLARINDAN BİRİ TIKALIYMIŞ

Gökhan Murat Kalsın, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada ise “Dün gece saat 01.00 gibi eşi ile beraberken kalp krizi geçirdiğini ve hastaneye kaldırıldığını anlatan Kalsın, şu bilgileri verdi:

“Hastanede bir müdahale yapılıyor, ana kalp damarlarından birisinin tıkalı olduğu tespit ediliyor. Anjiyo müdahalesi ile stent takılıyor. Biz de hastaneye saat 02.30 civarı intikal ettik, yeniden bir anjiyo ihtimalinden bahsedildi. 72 saat kadar müşahade altında tutulacağı söylendi ve biz de heyecanla kendisinin sıhhatine kavuşmasını bekledik. Ancak ne yazık ki sabah 6 civarında İbrahim Çağlar Başkanımız Hakkın rahmetine yürüdü.

İş dünyamızın, camiamızın başı sağ olsun. Kendisi sağlığına dikkat eden biriydi ve bu konuda da bir çok kişiye örnekti. Fakat damarlardan biri tıkalıymış ve daha önce yaptırdığı bir EKG’de de bu gözükmüyor. Doktorlardan aldığımız bilgiye göre, bu gibi durumlar belli olmayabiliyormuş.”

 GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

İTO Genel Sekreteri Ömer Bal ise, “Dün bütün gün birlikteydik. Sabah 09.00’dan akşam 21.30’a kadar. Hiçbir şeyi yoktu. Sonra evde böyle bir şey olmuş” dedi. Gözyaşlarını tutamayan Bal, daha fazla konuşamadı.

Çağlar’ın cenaze töreni ile ilgili İTO’dan açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Çağlar’ın cenazesi yarın Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakip, Sahrayıcedid Aile Kabristanı’na defnedilecek.

CENAZE TÖRENİ YARIN

 İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın cenaze töreni ise yarın yapılacak. İTO’dan yapılan açıklamada “Çağlar’ın cenazesi 12 Aralık 2017 salı günü ​Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde (Capitol karşısı) kılınacak ikindi namazını müteakip, Sahrayıcedid Aile Kabristanı’na defnedilecektir.

Ailesi taziyeleri İlmi Araştırmalar Merkezi’nde (İLAM) kabul edecektir” denildi.

Etiketler: »
Share
1151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ