logo

HAYVANSEVERLERİN(!) HEDEFİ GERÇEKTE NE?

Her yıl Kurban Bayramı öncesinde eylem yapan veganlar, bu yıl da Kadıköy’de bir araya gelerek mezbahaların kapatılmasını isteyerek, hayvan hakları savunucularını vegan olmaya çağırdı.

Pozitif kelimeler insan ruhunu olumlu etkilediği için huzur verir sempati görür. Bu kelimelerden biri de “Hayvanseverler’dir” ilk etapta kulağa sempatik gelir. İnsanı bir anlam arayışına sokar. Oysa insan zihni sorgulayıcı olmak zorundadır. Birkaç yönüyle sözde hayvanseverleri ve eylemlerini sorgulamak gerekir.

Mesela ilk soru olarak; Bu inisiyatif ve derneklerin arkasındaki maddi ve fikri SPONSOR kim?

Malum Soros‘un Türkiye’de faaliyet gösteren 67 vakıf ve derneğinin olduğu ortaya çıkmış bilahare bazısının faaliyetlerini askıya alındığı açıklanmıştı (Açık Toplum Enstitüsü gibi)

Bu kuruluşların tek hedefi toplumu dini- örfi değerlerden uzaklaştırmak oldu. Daha sonra ortaya çıktı ki fasid LGBT gibi yapıların finansörü Soros vakıflarıymış. Şimdi toplumda masum görünen, kendi halinde dolanıp sloganlar atan küçük kalabalıklara bir daha bakmakta fayda var. On yıl önce LGBT’ciler de bir avuç olarak meydanlara çıkmışlardı. Artık meydanlara sığmaz hale geliyorlar. (destekçileriyle birlikte)

Hayvanseverlerin! pankart ve sloganları da oldukça ilginç ipuçları veriyor;

“Mezbahalar var oldukça Treblinka ve Auschwitz var olacak. Ölüm kampları derhal kapatılsın!”

– Bu kamplar 2. dünya savaşında Yahudilerin soykırıma uğradığı iddia edilen ölüm kamplarıdır. İlginç bir vurgu ve benzetme değil mi?

“Yaşasın Türlerin  Dayanışması” 

– Charles Darwin’i dünyaya tanıtan kitabının ismi “Türlerin Kökeni’dir” Acaba bu sloganları atanlar Darwinist ideologlardan mı besleniyor? diye sormadan edemiyor insan.

“İçeride Dışarıda Kafesleri Parçala” 

– Hangi kafesleri? Mısır’da Tahrir Devrimi öncesi kendi halinde yayın yapan bir radyo istasyonu birden “Korkuyu def et! kafesleri parçala! “gibi sloganları dillendirmeye başlamıştı…

Şimdi aşağıdaki habere ve sloganlara bu yorumlar ışığında bir daha bakalım… 

________________________________________

2012’den beri dünya çapında 12 ülke ve 32 kentte yapılan ‘Mezbahalar kapatılsın’ eylemi, Kadıköy’de de düzenlendi. Hayvan hakları savunucusu Hayvan Özgürlüğü İnisiyatifi, Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu, İstanbul Vegan İnisiyatifi ve Hayvanlarla Dayanışma İnisiyatifi gruplarının çağrısıyla düzenlenen eylem için gruplar, Boğa Heykeli’nde toplandı.

Gruplar; buradan “İnsana, Hayvana, Yeryüzüne Özgürlük!”, “Yaşasın Türlerin Dayanışması!”, “İçeride, dışarıda kafesleri parçala!” sloganları atarak, Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na yürüdü.

Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda, grup adına basın açıklaması okundu.

“ÖZGÜRLÜKLERİNİ ARAYAN CANLILARDIR”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 “Biz hayvan özgürlüğü aktivistleri, bugün hayvanların sesi olmak için buradayız. Bedenleri sömürülen, zulme uğratılan ve tahakküm altına alınan her bir hayvanın sesini yükseltmek için buradayız.

Mezbahalar kapatılmalıdır diyoruz; çünkü hayvanlar da tıpkı insanlar gibi hissedebilen, bilinç sahibi ve özgürlüklerini arayan canlılardır. Mezbahalar kapatılmalıdır; çünkü mezbahalar olduğu sürece Treblinka ve Auschwitz daima var olacak. Mezbahalar kapatılmalıdır; çünkü hayvanlar mal, makine veya köle değildir. Mezbahalar kapatılmalıdır; çünkü içerideki koşulların iyileştirilmesi ölüm gerçeğini ortadan kaldırmayacak.

“HERKESİ VEGAN OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Hayvan özgürlükçüsü veganlar olarak hayvanların bizler için değil, bizlerle birlikte yaşaması gerektiğine inanıyoruz. Mücadelemizin ilk, en kolay ve zorunlu adımı ise vegan olmaktır. Hayvan özgürlüğünü savunan herkesi, bir kez daha vegan olmaya çağırıyoruz. Mezbahalar ölüm kamplarıdır. Ölüm kampları derhal kapatılmalıdır. “

Etiketler: » » » » »
Share
938 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ