logo

GAZETECİ ÖMER TURAN GÖZALTINA ALINDI

Ömer Turan dün akşam İstanbul’da gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla dün gece Ömer Turan’ı evinde gözaltına aldı. Turan, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Ömer Turan’ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

MİLLİ UNSURLARA ÇEKİLMİŞ BİR OPERASYONDUR

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili haberinden ötürü gözaltına alınan gazeteci Ömer Turan, “Bu sayın Cumhurbaşkanımıza (Recep Tayyip Erdoğan) ve FETÖ ile mücadele edenlere hatta tüm milli unsurlara çekilmiş bir operasyondur. ‘Erdoğan ölümüne yanında duranlara sahip çıkmıyor’ algısı işleyecek” dedi.

Emniyet ve Savcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Ömer Turan’ın gözaltına alınmasına MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında yazdıkları neden oldu. Suçlamada Turan’ın Fidan’ı FETÖ ile irtibatlı göstermek için algı operasyonu yaptığı iddia edilirken, Savcı Hasan Yılmaz’ın kararıyla yapılan gözaltı süresinin 7 gün olduğu öğrenildi. Ömer Turan’ın FETÖ ile bağının da araştırılmasının talep edildiği ortaya çıktı.

Bu arada gözaltına alınan Turan, kendisiyle ilgili 3 sayfalık bir not yazdı. Yazdığı notta Hakan Fidan’a hakaret etmediğini, sadece bir dönem FETÖ’cü isimlerin Fidan’ı nasıl övdüğünü anlattığını söyleyen Turan, kendisine daha önce 2 kez FETÖ’den soruşturma açıldığını ve takipsizlik aldığını hatırlattı.

Turan, “Bu sayın Cumhurbaşkanımıza ve FETÖ ile mücadele edenlere hatta tüm milli unsurlara çekilmiş bir operasyondur. Yarından itibaren Ömer Turan’ı bile almışlarsa FETÖ ile mücadele bitmiştir, Erdoğan ölümüne yanında duranlara sahip çıkmıyor algısı işleyecek” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Share
761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ