logo

FATİH ERBAKAN PARTİ KURUYOR!

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın ‘Refah’ adında parti kuracağı resmi açıklamanın ise yarın yapılacağı ileri sürüldü. Erbakan’ın 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın yanında yer alacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde SP’ye ağır eleştirilerde bulunan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti kurmaya hazırlanıyor.

Fatih Erbakan’ın ‘Refah’ adında parti kuracağı resmi açıklamanın ise yarın yapılacağı ileri sürüldü. Erbakan’ın 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın yanında yer alacağı tahmin ediliyor.

SP’Yİ YERİN DİBİNE SOKMUŞTU

Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde düzenlenen “Erbakan Ödülleri” adlı programda SP’nin Erbakan ismini kullanarak siyası şov yaptığını söyleyerek Saadet’e sert tepki gösterdi.

Saadet Partisi yönetim kademesi, Türkiye ve  İslam Dünyası’nda yaşanan sorunlara odaklanmak, akılcı ve Milli Görüş çizgisine dayalı çözümler ortaya koymak yerine,  Erbakan ailesi başta olmak üzere, Erbakan Vakfı’nda görev alan, Erbakan ailesine ve Erbakan ismine yakın duruş sergileyen binlerce parti mensubunu geçtiğimiz yıllar boyunca partiden uzaklaştırarak, kendi camiasını dışlayarak,  haksız ve kuvvete dayalı uygulamalarla Milli Görüş fikriyatına taban tabana zıt olan yeni bir anlayışı  siyasi rotalarına hakim kılmışlardır.

ERBAKAN ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞTILAR

Bu noktada erken seçim kararı üzerine, alelacele ve siyasi düzlemde ilgi çekmeye yönelik olarak düzenlenen  “Erbakan Ödülleri”  adlı program üzerinden güç devşirme ve gündeme gelme yoluna gidilmesi samimiyetten uzak bir politikanın açık bir tezahürüdür. Özellikle Türkiye’de  seçim  sath-ı mahaline girildiği bir dönemde “Erbakan Ödülleri” ile Erbakanca duruş görüntüsü sergilenmeye çalışılması büyük ölçüde Saadet Partisi Yönetiminin Erbakan çizgisinden uzaklaştığı gerçeğinin üzerini örtmeye yönelik bir adımdan ibarettir.

Parti içi birliği ve kardeşliği koruyamayan ve bu konuda büyük bir erozyona sebep olan Saadet Partisi yöneticilerinin,  Erbakan ismi üzerinden  diğer partiler nezdinde kuvvet elde etmeye çalışması  içinde bulundukları çelişkiler zincirine yeni bir halka eklemekten öteye gidememektedir.

ERBAKAN İSMİNİN ARKASINA SAKLANIYORLAR

Saadet Partisi yöneticilerinin, Erbakan ailesi ve ismi konusunda izlemekte olduğu   dışlayıcı politikalar açıkça ortada iken,“Erbakan Ödülleri” üzerinden  Erbakan isminin arkasına saklanarak görüntü vermeye çalışmaları bulundukları asıl çizgiyle örtüşmemektedir ve samimiyetten son derece uzak bir yaklaşımdır.

MİLLİ GÖRÜŞ PRENSİPLERİ AÇISINDAN YAKIŞIKSIZ

Saadet Partisi Yönetimi, son yıllarda ortaya koyduğu Erbakan fikriyatından uzak bir çizgide, parti yönetiminden birkaç kişinin milletvekili yapılması amacıyla stratejik hamleler yapmaya çalışırken, bu samimiyetsiz ve değişken politikalarının üzerinin örtülmesi adına , Erbakan Hocamızı ve zihniyetini özümsemiş parti tabanını muhafaza altında tutabilmek için bir araç olarak  “Erbakan Ödülleri”  adı altında asıl olarak siyasi maksatlı şovlar yapmaya tevessül etmektedirler. Bu adımlarındaki asıl amaç;  parti yönetimi olarak  Milli Görüş’ün odak noktalarından uzaklaşmalarını  maskeleyebilmektir.  Tam da seçim arefesinde  pragmatik ve samimiyetsiz bir yaklaşımla  bu hamleyi yapmaları siyasi etik  ve Milli Görüş prensipleri açısından yakışıksız bir durumdur.

Görünen o ki, Erbakan ailesini ve Erbakan Hocamızı seven samimi Milli Görüşçüleri Saadet Partisi teşkilatlarından uzaklaştıran, parti üyeliklerini silen, buna karşılık, çıkar birlikteliği ile, bir şekilde milletvekili olabilme arzusu ile, Milli Görüş çizgisine uymayan her türlü ittifak arayışı ile her yolu mübah gören,  Erbakan adını  kişisel siyasi beklenti ve ikballerine alet yapmaya çalışan , içsel bazda Erbakan düşmanlığını ana eksen haline getiren, Milli Görüş’ün temel hedef ve amaçlarıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan dışsal siyasi aktörlerle ise  büyük bir uyum ortaya koymaya çalışan anlayışın Milli Görüş camiası nezdinde kabul görmesi asla mümkün değildir.

Etiketler:
Share
823 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ