logo

EYLEM VAKTİ

Gün artık İsrail’le tüm bağları koparıp, tüm anlaşmaları yırtıp atma zamanı… El ele verip İsrail-ABD Siyonist birlikteliğini yalnız bırakma zamanı…

Düşürülen Mavi Marmara Davası yeniden açılsın

Mavi Marmara Derneği’nce yapılan açıklamada, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararına karşı, Müslüman ülkelerin tamamının İsrail ile siyasi, ticari, diplomatik ve ekonomik ilişkilerini kesmesi gerektiği belirtilirken, “Mavi Marmara davası yeniden açılsın” çağrısı yapıldı.

AMBARGOYU DEVLET POLİTİKASI YAPMALIYIZ

Siyonist İsrail, Filistin topraklarındaki saldırılarını yoğunlaştırdı. Türkiye’de, İsrail’in telin edildiği eylemlerde ambargo sloganları atıldı. İsrail’e ambargo konusunu Prof. Dr. Aziz Konukman ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı eski Müdürü Ekonomist Bartu Soral, Millî Gazete’ye değerlendirdi.

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesinin ardından, Filistin topraklarındaki saldırılar ve işgal çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Başta Türkiye olmak üzere birçok İslam ülkesinde, Siyonist İsrail’i telin eden eylemler düzenlenirken, Türkiye’de ambargo konusu da gündeme geldi. Yahudi mallarına yönelik düzenlenmesi beklenen ambargoyu, Prof. Dr. Aziz Konukman ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı eski Müdürü Ekonomist Bartu Soral, Millî Gazete’ye değerlendirdi.

“AMBARGOYU DEVLET POLİTİKASI OLARAK UYGULAMAK GEREKİYOR”

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı eski Müdürü Ekonomist Bartu Soral, ambargonun halktan değil, devletin bir politikası olarak uygulanması gerektiğini söyledi. Soral, “Gerçekten etkili olmak istiyorsanız bu bağırarak olmaz. Dünyada etkin ambargolara baktığımızda devletin aldığı kararları görmekteyiz. Bu yüzden ambargoyu halktan değil, devletin bir politikası olarak uygulamak gerekiyor” dedi.

“BÜYÜK ALIMLARDA AMBARGOYA GİTMEK LAZIM”

Soral, “Silah sanayiinden başlayarak büyük alımlarda ambargoya gitmek lazım. Hatta bunu vesile olarak bilip bağımlı olduğumuz tohum alımlarından da vazgeçebiliriz. Tarım ve gıda ülkesi olma potansiyeline sahipken tohumların tamamını ithal ediyoruz. Ciddi bir yaptırım istiyorsak tehdit ederek, bağırarak, boş konuşarak olmaz” diyerek, Türkiye’nin gücünü ambargo olarak kullanması gerektiğini söyledi.

Etiketler: »
Share
1019 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ