logo

ESNAF İÇİN UYGULANAN KAYIT VE AİDAT TARİFESİ DEĞİŞMEDİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu, esnaf ve sanatkara geçen yıl için uygulanan kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesinin 31 Aralık’a kadar devam edeceğini kararlaştırdı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, “Esnaf ve Sanatkârların Ödeyecekleri Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidat Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayımlandı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun düzenlemesiyle 14 Şubat 2008 tarihli ve 26787 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Esnaf ve Sanatkârların Ödeyecekleri Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidat Hakkında Yönetmeliğe geçici madde eklendi.

Buna göre, esnaf ve sanatkara 2017 yılı için uygulanan kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesi,  31 Aralık 2018 tarihine kadar uygulanmaya devam edecek.

Üyenin odaya ödeyeceği yıllık aidat, asgari ücretin 10’da birinden az olamayacağından, asgari ücretin yüzde 10’u oranında kayıt ücreti ve yıllık aidat uygulanan il,  ilçe ve meslek grupları ile üçüncü grup odalarda 2018 yılı için belirlenen asgari ücretin brüt tutarının yüzde 10’u oranında kayıt ücreti ve yıllık aidat tahsil edilecek. 

Etiketler:
Share
1193 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ