logo

ERBAŞ’TAN AFRİN ŞEHİDİ MEHMETHAN’IN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı esnasında şehit olan Piyade Astsubay Fatih Mehmethan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Erbaş’a ziyarette Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk eşlik etti.

DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, Zeytin Dalı Harekatı esnasında şehit olan Piyade Astsubay Fatih Mehmethan‘ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ümraniye‘de bulunan Topağacı Merkez Camii’nin çay evinde taziyeleri kabul eden şehidin babası Mehmet Mehmethan‘a başsağlığı dileklerini ileten Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, şehit için Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. Erbaş’a ziyarette Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk eşlik etti.

Şehitliğin önemine değinen Erbaş, şehitliğin peygamberlikten sonra gelen en büyük makam olduğunu söyledi.

Erbaş, yaptığı duada şehidin ailesine ve yakınlarına sabır dileyerek, “Terör örgütleri ile çarpışırken şehit olan Fatih Mehmethan kardeşimizin şehitliğini mebrur eyle Allah’ım. Vatanımız, milletimiz, ezanımız, bayrağımız için sınır boylarında, vatanımızın içinde ve dışında mücadele eden askerlerimize yardım eyle Allah’ım. Milletimizi vatanımızı bölmek isteyen zalimlere fırsat verme Allah’ım. Bizlere birlik beraberlik ver Allah’ım. Aramızdaki muhabbet bağlarını arttır Allah’ım. Aramıza fitne sokmak isteyenlere fırsat verme Allah’ım. Allah’ım senin emirlerine riayet ederek birlik beraberlik içerisinde vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ezanımıza sahip çıkmayı bizlere nasip eyle” niyazında bulundu.

Şehidin ailesine taziye ziyaretinde bulunan 1. Ordu Komutanı Musa Avsever ise, başsağlığı dileklerini ileterek, “Şehidimize Allah rahmet eylesin. Ülkemizi biz sonuna kadar koruyacağız. Bu milletin çocukları, sizlerin çocukları sizleri mahcup etmeyecek. Atalarımız Çanakkale’de, Sakarya’da ne yaptıysa şimdi evlatlarınız da aynı şeyleri yapacak, güvenebilirsiniz” dedi.

Başkan Erbaş, şehidin babası Mehmet Mehmethan‘a Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti. 

Etiketler: »
Share
1010 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ