logo

ÇORUM’DA KOBİ HASTANESİ KURULACAK

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Çorum’da Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde ‘KOBİ Hastanesi’ kurulacağını açıkladı.

Çorum’da KOBİ hastanesi kurulacak

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Çorum’da Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği tarafından “KOBİ hastanesi” kuracaklarını söyledi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ticari faaliyetlerine devam etmesine yardımcı olmak için arayış içinde olduğunu söyleyen Öztürk, “Hocalarımızın teklifiyle Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde ‘KOBİ Hastanesi’ kuracağız. Burada küçük ve orta ölçekli işletmelerin sorunlarını alanında uzman akademisyenlerimizin rehberliğinde gidermeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“MAHREMİYET SÖZLEŞMESİ İMZALANACAK”

“KOBİ Hastanesi” projesinin protokolünün kısa süre içinde imzalanacağını söyleyen Öztürk, “KOBİ Hastanesinde tıpkı normal hastanelerde olduğu gibi hasta-doktor mahremiyeti olacak. Burada firmaların bilgileri korunacak ve üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmayacak. Bunun için firma yetkilileri ve uzmanlarımız arasında mahremiyet sözleşmesi imzalanacak. Bu şartlarda onların sorunlarını çözecek bir ortam oluşturacağız” dedi.

BİREBİR TEDAVİ UYGULANACAK

KOBİ’lere birçok alanda hizmet vereceklerini söyleyen Öztürk, şu açıklamalarda bulundu: “Örneğin finansal araçları kullanmayı bilmeyen firmaya veya herhangi bir hukuki süreçle ilgili tıkanma yaşayan firmaya destek olacağız. Firmalara kamu teşviklerinden nasıl yararlanabileceği, nasıl proje yazabileceği konularında hizmet vereceğiz. Akademisyenlerimiz bu gibi konularda küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin sıkıntılarını çözecek ya da çözüme yardımcı olacak mekanizmayı kuracak. Burada kliniklerdeki gibi birebir tedavi uygulanacak. Bu gibi destekler olmadığı için kapanmak durumunda olan küçük ve orta ölçekli işletmelere destek sağlamayı hedefliyoruz.”

Share
1014 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ