logo

CHP VE VATAN PARTİSİ’NDEN ALTERNATİF KUTLAMA

Kaymakamlık bünyesindeki resmi törene katılan ancak çelenk koymalarına izin verilmeyen CHP ve Vatan Partililer alternatif çelenk koyma töreni düzenledi.

CHP Ümraniye İlçe Başkanı Cafer Aktürk ve beraberindeki bir grup partili ve ardından Vatan Partililer Atatürk Anıtına çelenk koyduktan sonra saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okudular.

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan CHP Ümraniye İlçe  Başkanı Cafer Aktürk, kurtuluş mücadelesi ve Atatürk’ün bu mücadeledeki rolünü anlatarak “Atatürk’ün sağladığı bu başarı ve yarattığı Türkiye Cumhuriyeti tüm dünyadaki esaret altındaki toplumlara birer ışık olmuştur” dedi. Bu bağlamda Iraklı bir din adamının “Ortadoğu’nun kurtulması için bir Atatürk’e ihtiyacımız” sözlerini hatırlatan Aktürk, “dünyada Atatürk gibi liderler az bulunur veya hiç bulunmaz. Çünkü o asrın lideridir” dedi.

Aktürk, “Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bağımsız bir toprak olarak bıraktığı bu Türkiye Cumhuriyetini ilelebet var olduğumuz sürece yaşatmaya söz verdik ve o sözümüzü tutmaya devam ediyoruz. Onun için Cumhuriyet Halk Partililer olduğu sürece ister içimizde ister dışımızda bu Cumhuriyeti kimsenin yıkmaya gücü yetmez. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır” diye konuştu.

 

Etiketler: »
Share
1078 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ