logo

BERTALILAR “YENİDEN’ ÖMER TABAK” DEDİ

Artvin Ortaköy Berta ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Kültür Eğitim ve Tanıtım Derneği (ORÇEK) 10. Olağan Genel Kongresi gerçekleştirildi. Tek listeli kongrede Ömer Tabak, kısa bir aranın ardından yeniden başkanlığa seçildi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK / Ümraniye Gündemi Gazetesi – 10.11.2019


Artvin Ortaköy Berta ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Kültür Eğitim ve Tanıtım Derneği’nde kongre heyecanı yaşandı. 10. Olağan Genel Kongresi gerçekleştirilen ORÇEK’in yeni başkanı uzun yıllar dernek başkanlığı yapan ancak kısa bir ara veren Ömer Tabak hemşehrilerinin desteğini alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Ümraniye İstiklal Mahallesi Kavaklıdere caddesi üzerindeki dernek merkezinde gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını Nurettin Demirkol üstlendi. Ömer Tabak, başkanlığa seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre faaliyet raporu ile denetleme raporunun okunması ve ardından oylanarak ibrasıyla devam etti.

Üyelerin oyuna sunulan üç önerge oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. İlk 2 önergede tüzük değişikliğine gidilirken, üçüncü önergede yeni yönetime önemli yetkiler verildi.

1- Yönetim kurulunun görev süresi 2 yıldan 3 yıla çıkarıldı.

2- 7 asil 7 yedek üyeden oluşan yönetim kadrosu tüzük değişikliğiyle 11 asil 11 yedek üye olarak belirlendi.

3- Derneğin, yeni kurulan federasyon ve konfederasyonların üst kurullarına katılması, kurması ve üye vermesi yönünde yeni yönetime yetki verildi.

Üç yıl için 100 bin TL tahmini bütçe öngörülen kongrede yapılan seçime, tek liste tek aday olarak giren Ömer Tabak, oy birliği ile Artvin Ortaköy Berta ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Kültür Eğitim ve Tanıtım Derneği (ORÇEK)’in başkanlığına seçildi.

Daha sonra bir teşekkür konuşması yapan Başkan Ömer Tabak, katılımlarından ve desteklerinden dolayı tüm üyelere teşekkür ederek amaçlarının kültür ve geleneklerini yaşatmak olduğunu bildirdi.

Başkan Tabak,

“Bu genel kurul bize bir ışık tutacak ve önümüzü açacak. Elbette derneğimizin zaman zaman gerek siyasi mecralarda gerek iktisadi ve ticari alanlarda çalışmaları oluyor. Ancak biz bu çalışmalarımızı sadece derneğimiz üzerinden yaparsak ve derneğimizi siyasetin önüne çıkarabilirsek daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Bizim yönetimimiz döneminde böyle bir çalışma yürüteceğimizin ve tüm stk’lara örnek teşkil etme yönünde hareket edeceğimizin taahhüdünü vermek istiyorum” diye konuştu.

Başkan Tabak, dernek çalışmalarının sadece yönetim kurulu üzerine yıkılmaması gerektiğinin altını çizerek üç yıllık görev süreleri içinde hemşehrilerinden gerek maddi gerek manevi desteklerini esirgememelerini rica ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Ömer Tabak Başkanlığında seçilen Artvin Ortaköy Berta ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Kültür Eğitim ve Tanıtım Derneği (ORÇEK)’in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Asıl üyeler: 

Ömer Tabak

Zeki İnam

Mustafa Tabak

Ali Rıza Tokgöz

Kazım Özkan

Bahadır Bayrak

Mustafa Tavşanoğlu

Mustafa Avcı

Müfit Yavuz

Ayhan Kondakçı

Oğuzhan Tavşan

Yedek üyeler: 

Ali Tavşan

Ziya Tokgöz

Erdal Tosun

Hasan Sarı

Adem Okur

Nizamettin Torun

Arif İnce

Ahmet Tavşan

Mustafa İnce

Onur Mısır

Ahmet Enes Özkan

Denetleme kurulu Asil Üye: 

Adnan Yavuz

Mehmet Mısır

Dursun Tosun

Denetleme Yedek üye: 

Hasan Alkan

Arslan Öztürk

Dursun Turan

Etiketler: » » » » »
Share
978 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ