logo

BATTAL İLGEZDİ’DEN İLK AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla açığa alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye binası önünde açıklama yaptı. CHP’li İlgezdi; görevini kötüye kullandığı, ihaleye fesat karıştırdığı iddiaları hakkında konuştu.

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden uzaklaştırıldı. Karara tepki gösteren vatandaşlar, Ataşehir Belediyesi önünde toplanmaya başladı. Burada vatandaşlara seslenen İlgezdi “Benim alnım ak başım dik, kendini şikayet eden tek belediye başkanı benim” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, hakkında verilen görevden uzaklaştırma kararının ardından ilk kez konuştu.

Ataşehir Belediyesi önünde kendisine destek vermeye gelenlere hitap eden İlgezdi, “Bildiğiniz gibi Belediye Başkanı olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdim. Kendini şikayet eden ilk belediye başkanı benim. Hodri meydan. Kendi belediye başkanları gitsin kendilerini şikayet etsin. Bu iddiaların hepsi yargıya taşınmış ve bunlarla ilgili beraat kararı verilmiştir. Evrak karartıyormuşuz. Yargı elinizde, medya elinizde. Varsa kararttığımız bir şey söyleyin. Kararttığımız hiç bir şey yok. Bu bir siyasi süreçtir. Hukuk burada çökmüştür. Bu bir siyasi tavırdır. Biz buradayız. Belediye başkanı olarak verilemeyecek hiçbir hesabım yok. Alnım açık. Yüzüm ak. Ben buradayım” dedi.

Etiketler:
Share
774 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ