logo

AYASOFYA CAMİİ’NDE SKANDAL!

İstanbul’un fethinin en önemli sembollerinden biri olan Fatih Sultan Mehmet’in emaneti Ayasofya Camii’nde ümmet yeniden namaz kılacağı günleri hasretle beklerken, bir rezalet daha yaşandı.

BAKANLIK İZİNLİ REZALET!

2017 yılından beri çeşitli organizasyonlar kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınan özel izinle Ayasofya’ya 275 TL karşılığında gece yarısı geziler düzenleniyor. Leyla Alaton, bakanlıktan alınan özel bir izin ile gece yarısı Ayasofya’ya tur düzenledi. Alaton, beraberindeki 150 kişilik kafile ile birlikte yüzyıllarca cami olarak hizmet vermiş Ayasofya’nın içerisinde dans figürleri yapılan fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Ayasofya’nın yeniden cami olarak açılması engellenirken, bakanlıktan alınan özel izinle farklı türde ayinler yapılması tepkilere neden oldu.

Leyla Alaton, paylaştığı fotoğraflara, “Müzede bir gece. 150 kişilik bir grup halinde @saffetemretonguc ile Ayasofya’yı geceleyin dolaşmak bir ayrıcalık. İyi ki bu kadar özel bir şehirde yaşıyoruz dediğim gecelerden birini dostlarla paylaşmaca.” notunu düştü.

Namaza izin yok, soyunmaya ve dansa izin var!

İstanbul’un fethinin en önemli sembollerinden biri olarak ön plana çıkan Ayasofya Camii’nde namaz kılınmasına izin verilmezken, dansa yönelik bir müdahalenin gelmemesi ise tepkilere neden oldu. 24 Kasım 1935 tarihinde müzeye çevrildiğinden beri içerisinde iki rekat namaz kılmanın dahi yasak olduğu Ayasofya’da gerçekleşen bu rezalet Ayasofya’nın kimler için ibadete açıldığı sorusunu akıllara getirdi.

Geçtiğimiz Ekim ayında Marisa Papen isimli bedeni üzerinden para kazanan ahlaksız manken, Ayasofya Camii ve Türk bayrağı üzerinde fotoğraflar çektirmişti.

Duyarlı Müslümanlar, büyük tepkilere neden skandal olaylar sonrası sorumluların cezalandırılmasını istiyor.

 

Etiketler: »
Share
813 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ