logo

AK PARTİ’DE GÖNLÜ HOŞLAR ‘GÖNLÜ KIRIKLARI’ YOK SAYIYOR!

Kerim ÖZTÜRK / 24.05.2019


YSK’nın yeniden seçim kararından sonra Türkiye, 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) seçimlerine kitlendi. AK Parti için dönüm noktası olan ve özellikle Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın teşkilatına yönelik yapmış olduğu uyarılar bu seçimin ne kadar önem arz ettiğini ortaya koyuyor.

Başkan Erdoğan’ın teşkilat mensuplarına yaptığı uyarılarda iki husus öne çıkıyor. Bunlardan ilki, gönül kırgınlığı olanların gönlünün alınması, bütün seçmenlerin gönlüne girilmesi ve gönlünün kazanılması, ikinci husus ise vatandaşın gönlünün kırılmaması, kimsenin küstürülmemesi.

Başkan Erdoğan, vatandaşın gönlünün kırılması noktasında o kadar hassas ki “Vatandaşımızın gönlünü kıran benim de kalbimi kırmış demektir” diyor.

İstanbul’un yine bıçak sırtı olduğu, AK Parti’nin 23 Haziran’a yönelik yaptırdığı kamuoyu yoklaması analizinde özetle İstanbul’un yeni başkanını küskün seçmenler ile ittifak dışındaki partilerin tavrının belirleyeceği sonucu çıktı.

***

23 Haziran da Binali Yıldırım’ın kazanabilmesi için kesinlikle oylarını artırması gerekiyor, var mı buna bir itirazı olan?

Birileri “var”diyor, AK Parti’nin trolleri de “var” diyor. Onlara göre yeni oylara gerek olmadığı gibi mevcut oyların bir bölümünün daha yok olması, azalması gerekirmiş galiba ki durmadan insan kovuyorlar. Bırakın küskünleri yeniden kazanmayı, gönül almayı, bırakın AK Partili olduğu halde sandığa gitmeyenleri çağırmayı, bizzat işin içinde olanları kovmak ve küstürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Herkes merakla onları bekliyor acaba bugün kimi hain ilan edecekler diye.

***

Sizlerle daha birkaç gün öncesinde Ümraniye’de yaşanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm uyarılarına rağmen gönül kırmaya devam eden, ötekileştiren, yok sayan iki olaydan bahsetmek istiyorum;

Birisi AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Emin Mollaoğlu(!), diğeri ise eski kadın kolları başkanı ve 31 Mart’ta belediye meclis üyesi seçilen Hülya Taşçı (!)

Bu ikisinin kim olduğunu, o mevkilere nasıl geldiğini/getirildiğini bilmem anlatmama gerek var mı! Bilen biliyor…

“SİZİ TANIMIYORUM” DİYEN VATANDAŞA FIRÇA!

İlçe başkanı böyle mi davranır?  Bir cami çıkışı vatandaşlarla selamlaşan İlçe Başkanı Av. Mahmut Emin Mollaoğlu(!), bir vatandaşın kendisine “sizi ilk defa görüyorum, sizi tanımıyorum” sözleri üzerine “beni tanımıyorsanız o sizin eksikliğiniz” cevabını veriyor. Yanında bulunan Ümraniye Kaymakamı Sayın Suat Dervişoğlu ise “sayın başkan bu nasıl bir cevap, vatandaşa nasıl böyle bir şey söyleyebiliyorsunuz” diyerek serzenişte bulunuyor.

ÜMRANİYE GERÇEKLERİNİ ‘YOK’ SAYIYOR!

Gelelim Hülya Taşçı(!)’ya..!

AK Parti’nin Ümraniye çarşıdaki seçim standında AK Parti İstanbul milletvekili Sayın Ravza Kavakçı, belediye meclis üyeleri Hülya Taşçı (!) ve Muharrem Balık’ın (!) da olduğu bir ortamda muhabirimiz Sayın Kavakçı’ya, Ümraniye’de gönlü kırılan ve küstürülen AK Parti’li kardeşlerimize yönelik nasıl bir çalışma yaptıklarını soruyor. Sayın vekil henüz daha cevap vermeden Hülya Taşçı (!), Ümraniye’de gönlü kırılan ve küstürülen olmadığını savunarak “Ümraniye’de hiçbir sorun yok. Gönlü kırık ve küskün olanların olduğunu da nereden çıkarıyorsunuz” diyor.

Muharrem Balık ise muhabirimizin bu sorusunu provakasyon olarak niteliyor.

Burada Ravza hanıma sorulan bir soruya karşı Hülya Taşçı (!)’nın öne atılması ve konuşması hem etik değil hem de Ümraniye için söylediklerinin kabul edilir bir yanı yok. Son 15 yılda Ümraniye’de neler olup bittiğini, hangi dümenlerin döndüğünü Ümraniye gerçeklerini bilen biliyor!

Daha sonrasında ise Ravza hanımın hem soruya cevap vermemesi hem de Hülya Taşçı’nın söyledikleri karşısında suskunluğu anlaşılır gibi değil!

Ümraniye’nin 31 Mart İstanbul seçimine etkisi, 15 yıl içinde kişisel hırs ve egosuyla yönetenin, etrafındaki CANdaşlarıyla birlikte gayri meşru çıkarları uğruna geçmişten bugüne AK Parti’ye gönül vermiş samimi insanları ötelemelerinin, ötekileştirmelerinin, fişlemelerinin, gönül kırmalarının, küstürmelerinin hatta parti içi çatışmalara kurban giden suçsuz birçok insanın ekmeğinden edilmelerinin tezahürüdür. Ve tabii ki de diğer sebepler var!!!

Ümraniye’de yaşadığımız için Ümraniye’den bu iki örneği versek de İstanbul’da AK Parti’li belediyelerin yönettiği birçok ilçede maalesef durum bu.

***

23 Haziran seçimi AK Parti ve Türkiye için bir dönüm noktası olacak. 31 Mart seçimlerinde “hırsızlık var, şaibe var” denilerek delilleriyle ortaya konulup AK Parti’nin itirazı sonucu YSK, seçimlerin yenilenmesine karar verdi. AK Parti ’nin mevcut konumu ve elindeki imkanları dahilinde her şeye rağmen şayet bu seçimde yine de bir hezimet yaşanırsa ve de İstanbul kaybedilirse, suçluları başka yerde aramasınlar, en yakınındakilere baksınlar.

İşte o zaman Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimi ile bize düşen ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ demekten başka söyleyecek ve de yapacak bir şey yok.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1581 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ