logo

AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI İÇİN ADI GEÇİYOR

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için sürpriz bir gelişme yaşandı. İl Başkanlığı için İdris Güllüce ve Ahmet Çin’in ardından İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan’ın da adı geçiyor.

HABER: Kerim ÖZTÜRK //Ümraniye Gündemi Gazetesi// – 22.01.2018 / PAZARTESİ

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için sürpriz bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul milletvekillerinden, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin koltuğunda görmek istedikleri isimleri yazmalarını istemesi üzerine İdris Güllüce ve Ahmet Çin gibi seçeneklere yeni bir isim eklendi. O isim bir dönem Ümraniye İlçe Başkanlığı da yapan İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan.

İL BAŞKANI KİM OLACAK?

AK Parti, İstanbul’un ilçe kongrelerine başlamadan önce, yeni il başkanı adayını belirleyecek. Önümüzdeki günlerde, bu ismin açıklanması bekleniyor. Nabız yoklamalarında adı geçen İdris Güllüce ve Ahmet Çin gibi seçeneklere yeni bir isim eklendi. İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan’ın ismi tartışılıyor.

MİLLETVEKİLİ BAŞKAN TEKLİFİNİ REDDETTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta İstanbul İl Başkanlığı için yaptığı bir dizi toplantıda, herkesten, tek isim belirtmelerini istedi. Bazı partililerin, il başkanlığı için milletvekili tercih edip edemeyecekleri sorusuna Erdoğan’ın “Buna gerek yok, bir eksilmeyelim. Bir il başkanı bulamayacak mıyız?” dediği öğrenildi. Mehmet Müezzinoğlu, Erkan Kandemir ve Aziz Babuşçu’nun adını yazmayı düşünenlerin bu nedenle vazgeçtikleri bildirildi.

YENİ İSİM LAZIM HEP AYNI OLMASIN

Erdoğan’ın tercih edilen isimlere rağmen, yeni ve genç arayışının sürdüğü, “Sürekli aynı adamlara geliyoruz. Yeni isim üzerinde çalışmalıyız” dediği aktarıldı. AK Parti kulislerinde, İstanbul İl Başkanlığı için seçenekler değerlendirilirken, Sarıyer İlçe Başkanı Sadık Bayraktar ile İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan’ın ismi de kulislerde dile getirildi.

İLGİNÇ İSİMLER

Sadık Bayraktar’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın amcası olduğu, akraba ilişkilerinin farklı algılanması olasılığı nedeniyle tereddüt yaşandığı belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmeye aldığı diğer sürpriz ismin ise halen il başkan yardımcılığı görevini yürüten Celal Erdoğan oldu. Celal Erdoğan’ın Rizeli olduğu, soyismi benzerliğine rağmen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la akrabalılık bağının bulunmadığı kaydedildi.

Etiketler: » »
Share
1556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ