logo

AGD ÜMRANİYE ŞUBESİ’NDEN İSRAİL’E TEPKİ VE FİLİSTİN ŞEHİTLERİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI

Ümraniye’de siyonist terör çetesinin Filistin’deki saldırısında şehid ettiği İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata, eşi Esma Ebu’l Ata ve diğer şehidler için gıyabi cenaze namazı kılınarak, siyonist terör çetesinin alçakça saldırısına tepki gösterilerek, Müslümanlara vahdet çağrısı yapıldı.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 15.11.2019


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ümraniye Şubesi tarafından, geçtiğimiz günlerde siyonist terör çetesinin Filistin’deki saldırısında şehid ettiği İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata, eşi Esma Ebu’l Ata ve diğer şehidler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Yatsı namazına müteakip Ümraniye Çarşı Medine Camii‘nde kılınan gıyabi cenaze namazının ardından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında, siyonist terör çetesinin alçakça saldırısına tepki gösterilerek, Müslümanlara vahdet çağrısı yapıldı.

İsrail’in Gazze ve Filistin halkına yönelik terör saldırılarının devam ettiğini belirten Anadolu Gençlik Derneği Ümraniye Şube Başkanı Muhammed Raşit Özdamar, daha sonra şu açıklamalarda bulundu:

“Dünya farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 7 milyar 800 milyon insana ev sahipliği yapıyor.

Hangi renkten, ırktan ya da dilden olursa olsun bütün insanların Hazreti Adem (as)’ın torunları olduğuna inanıyoruz.

Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez.

Tüm insanlık için değil de sadece bir aile ya da bir kavim için yaşamı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi düşünenler geri kalan insanlar için dünyayı cehenneme çevirirler.

İşte bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm’dir.

Ve işte İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir.

Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur.

Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir.

İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, İsrail demek terör demektir, zulüm demektir.

ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır.

Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırıda Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır.

Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail; abluka altında tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 35 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 100 kadar kardeşimiz de yaralanmıştır.

Küstah ve şımarık İsrail bunu hep yapmaktadır.

Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerinin ABD ile olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır.

Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye devam etmektir.

İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz.

Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet etmeliyiz.

Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikteliktedir.

Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılara SAHİP ÇIKILMASI için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık.

Mukaddes şehrimiz Kudüs’ü, mukaddes mabedimiz Mescid-i Aksa’yı, İslam diyarı Gazze’yi, her türlü işgal ve tecavüzden kurtarmak için, bütün gücümüzle çalışacağımıza SÖZ VERİYORUZ.”

Açıklamanın ardından tüm mazlumlar ve şehidler için dua edildi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1668 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ