logo

ÜMRANİYE’DEKİ SERVİSÇİ DEHŞETİNDE KORKUNÇ DETAYLAR …

İstanbul’da okul servisçilerinin çatışmasıyla ilgili son dakika gelişmeleri yaşandı. Olaya karışan 8 kişi gözaltına alınırken dehşet verici detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Çatışmada ölen şahsın kasten yaralamadan 3 kaydı bulunuyor. Arananlardan birinin ise çocuğa cinsel istismardan polis kaydı var.

Ümraniye‘de bulunan Fatih İlkokulu bahçesinde öğrenci servisi firmalarının sahipleri arasında çıkan silahlı kavgada1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

ÖĞRENCİ KAYITLARININ YAPILDIĞI SIRADA

Olay, dün saat 11.30 sıralarında meydana geldi. öğrenci servisi firması sahipleri okul bahçesinde öğrenci kaydı aldığı sırasında tartışma yaşadı. Tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü.

BÜYÜK KORKU YAŞANDI

Kayıt için okula gelen veliler ve öğrenciler büyük korku yaşadı. Okul yöneticileri bahçeye döküldü. Bir öğrenci sınavdayken silah seslerini duyduğunu söyledi. Bir başka kişi ise okulda silahlı kavga olduğunu evdeyken silah seslerini duyduğunu dile getirdi.

8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İlkokulda 1 kişinin öldüğü 2 kişinin yaralandığı servisçilerin çatışmasına ilişkin 8 kişi gözaltına alındı.

ÇOCUK İSTİSMARINDAN KAYDI OLAN SERVİSÇİ

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre; hayatını kaybeden Cüneyt Elik’in kasten yaralamadan emniyette 3 kaydı olduğu ortaya çıkarken, aranan 4 kişiden birinin de ‘Çocuğun cinsel istismarı’ndan poliste kaydı bulunduğu açıklandı.

Çatışmayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin sorgusu sürerken 4 kişinin daha arandığı bildirildi. Gözaltı ve arananların bazılarının da değişik suçlardan kayıtları olduğu ifade edildi.

BİRİNİN DE UYUŞTURUCUDAN KAYDI VAR

Kerem Beyazıt’ın da uyuşturucudan 2 kaydının bulunduğu tespit edildi. Yapılan araştırmada; Cüneyt Elik ve Ramazan Sarı’nın geçtiğimiz yıl öğrenci taşıma konusunda tartışarak husumetli hale geldikleri belirlendi. Geçtiğimiz yıl yaşanan tartışmanın etkisiyle bu yıl da öğrenci taşıma konusunda tartışmaya başladıkları, tartışmanın silahlı, bıçaklı kavgaya dönüşmesiyle olayın yaşandığı belirlendi.

“ÇOCUĞUMU SERVİSE VERMEYECEĞİM”

İsmini vermek istemeyen başka bir veli ise “Öğrencimi servise vermeyeceğim. Dün yaşanan olaylar her anne-babayı etkiler. Bizi de etkiledi” diye konuştu.

Yaşanan olay sonrasında okul bahçesinde ve çevresinde servisçilerin stant kurmadığı görüldü. Polisin  okul bahçesinde ve çevresindeki geniş güvenlik önlemi devam ediyor. Çıkan silahlı çatışmada  hayatını kaybeden Cüneyt Elik’in cenazesi öğlen Ümraniye Kocatepe caminde cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi. Olayda yaralanan 2 kişinin tedavisi devam ediyor.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, çatışma anı okulun güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde çatışmanın yaşandığı anlar, yaralanıp yere düşen bir kişinin taksiye bindirilerek götürülmesi görülüyor. 

Etiketler: »
Share
1320 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ