logo

YAKUP KASIMAY “ÜMRANİYE’NİN YÖNETİM ANLAYIŞI DEĞİŞMELİ”

Ümraniye’nin mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Saadet Partisi Ümraniye Belediye Başkan Adayı Av. Yakup Kasımay, Ümraniye’deki yönetim anlayışının değişmesi gerektiğini söyledi. Toplantıda muhtarların sorularını yanıtlayan Kasımay, “Ümraniye’nin uzun yıllardır devam eden tapu, imar, otopark, çarpık yapılaşma ve güvenlik gibi konularda Saadet Partisi olarak bu sıkıntıları çözecek projelerimiz ve irademiz de var” dedi.

HABER: Kerim ÖZTÜRK // Ümraniye Gündemi Gazetesi // 23.02.2019


Ümraniye’nin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda muhtarlara hitap eden Saadet Partisi Ümraniye Belediye Başkan Adayı Av. Yakup Kasımay, belediyecilikte yönetim anlayışının kökten değişmesi gerektiğini söyledi. Dürüst ve şeffaf belediyecilik anlayışına geçilmesi gerektiğini vurgulayan Kasımay, “Belediye başkanlarının halkı yönetmek gibi bir görevi yoktur. Belediyeciliğin asli görevi hizmet etmektir. Ümraniye Belediyesi Ümraniye halkının olmalıdır.” şeklinde konuştu.

Ehliyet ve liyakatın kendileri için önemini vurgulayan Kasımay, “Yönetime geldiğimizde işleri her zaman ehline vereceğiz. Parti, akrabalık gibi bağları göz önünde tutmayacağız. Yolsuzluk ve israf olmayacak. “Çalıyorlar ama çalışıyorlar” mantığını “çalmadan çalışıyorlar” mantığı ile değiştirmek istiyoruz” dedi.

31 Mart Yerel Seçimler öncesinde çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Ümraniye Belediye Başkan Adayı Av. Yakup Kasımay Ümraniye Belediye sınırları içerisinde yer alan 35 mahalle muhtarını kahvaltılı programda ağırladı. Başkan Adayı Av. Yakup Kasımay, muhtarlarla bire bir ilgilendi.

Kasımay’a İlçe Başkanı Dursun Ahmet Yılmaz ve yönetiminin yanı sıra, 1994-2004 yılları arası belediyecilikte Türkiye’ye damga vurmuş Refah Partisi’nin Ümraniye Belediye Başkanlığı görevini yapmış ve Ümraniyeliler tarafından efsane başkan olarak tanınan Mehmet Bingöl eşlik etti.

İlçe Başkanı Dursun Ahmet Yılmaz  ve Mehmet Bingöl‘ün selamlama konuşmalarının ardından muhtarlara hitap eden Saadet Partisi Ümraniye Belediye Başkan Aday Av. Yakup Kasımay, belediyecilikte dürüst belediyecilik anlayışını Türkiye’de yeniden hakim kılacak kadroları milletle buluşturacaklarını söyledi.

ÇARE VAR

“Çare Var” diyerek Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünyanın adımının olacağını kaydeden Kasımay, “Elbette her seçim önemlidir. Ancak 31 Mart seçimleri tarihi bir seçimdir. Çünkü bu seçimde sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz. Vereceğimiz her bir oyla, sadece yerel yönetimlerin değil Türkiye’nin yolunu, istikametini belirleyeceğiz” diye konuştu.

BİZ KAZANINCA ÜMRANİYE KAZANACAK

Cepsiz ceketimizi giyerek seçim çalışmamızı yürütüyoruz diyen Av. Yakup Kasımay“Hakkı üstün tutanlar, ibadet aşkıyla çalışanlar, ülkesine ve insanlığa büyük hizmetler yaparlar başarılıdır.

– Kaynaklar, vatandaşın huzurunu ve refahını artırmaya yönelik kullanılacak.

– İhaleler, kayırmacılık yapılarak yandaşlara dağıtılmayacak.

– Merkezinde insan olmayan, insana hizmet etmeyen, hiçbir yönetim anlayışının uzun süre yaşaması mümkün değil. Artık vakti geldi: “Önce İnsan” diyoruz.

– İnşallah biz kazandığımız zaman Ümraniye’de hiç kimse kaybetmeyecek.

– Herkesin derdi ile dertlenecek, halkımız ile bütünleşeceğiz. Yola çıktık. Bizim merkezimizde insan var. İnsanı bir değer olarak kabul ediyoruz.

– Yaşam kalitesini ve standardını en üst düzeye çıkarmak için çalışmalarımız olacak.

– İnsanın mutlu olabilmesi için şehir ve çevrenin uygun olması lazım.

– Ümraniye’de çözülmeyecek problem yok. İnsan sevgisiyle yola çıkarsanız çözersiniz. Buradaki en büyük sorunlardan biri yönetenlerle yönetilenler arasındaki ciddi mesafe oluşması. Engelleri kaldırmak istiyoruz. Değişime ihtiyaç var. Planlı programlı çalışmaya ihtiyaç var.

– Yapacağımız çalışmalar reklama dönük olmayacak.

– Liyakat olacak, akraba hemşehri ilişkisi işe yansımayacak.

– Yolsuzluk ve israf olmayacak. “çalıyorlar ama çalışıyorlar” mantığını “çalmadan çalışıyorlar” mantığı ile değiştirmek istiyoruz.

– Belediyelerin kapısına yeniden “Rüşvet alanda verende mel’undur.” yazısını asacağız.

– Herkes belediyede işlerini halledeceği zaman aracı birilerini bulmak için çaba sarf etmeyecek.

– Emanet edilene sahip çıkacağız.

– Partizan tutumla hareket etmeyeceğiz, ilçemizde yaşayan herkes vergi veriyor, çocuğu askere gidiyor, kesinlikle ayrımcılık yapmayacağız.

Ümraniye’de yeni bir teveccühe ihtiyaç var. Biz kazanınca Ümraniye kazanacak” dedi.

ADALETLİ VE ŞEFFAF OLACAĞIZ

Makam odasında oturarak dertlere çare olunmayacağını ifade eden Av. Yakup Kasımay, belediyenin kapısının sürekli açık olacağını, adaletli ve şeffaf olacaklarını belirterek  “İkinci bir ajandalarımız olmayacak. Adaletli olmadan yaşamak olmaz. Adaletli olacağız. Zulüm kimden gelirse gelsin mazlumun yanında yer alacağız” dedi.

Tapu, imar, otopark, çarpık yapılaşma ve güvenlik gibi konulardaki sıkıntılara da dikkat çeken Av. Yakup Kasımay, “Saadet Partisi olarak bu sıkıntıları çözecek projelerimiz ve irademiz de var” dedi.

Toplantı soru cevap bölümüyle son buldu.

Etiketler: » » » » »
Share
1278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ