logo

WORLD SCHOLAR’S 2018 TURNUVASINA AVRUPA SINAV KOLEJİ DAMGA VURDU

The World Scholar’s Cup (Dünya Bilginler Kupası) İstanbul turnuvasına ortaokul ve lise  düzeyinde  toplam 6 takımla katılan Avrupa Sınav Koleji, toplamda 30 altın, 36 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Her yıl dünyanın birçok ülkesinden akademik  potansiyeli yüksek öğrencilerin katılımıyla   gerçekleştirilen  The World Scholar’s Cup (Dünya Bilginler Kupası) İstanbul ayağı, 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye’den 35 seçkin okulun katılımıyla  Koç Okullarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

2007 yılında Daniel Berdichevsky tarafından başlatılmış, uluslararası öğrenme festivali ya da bilgi dekatlonu olarak da tanımlanabilen bir programdır. Konuşma dili İngilizce’dir.

Dünyanın dört bir yanındaki, akademik potansiyeli yüksek ortaokul (juniors) ve lise (seniors) öğrencileri, her yıl ocak ayında belirlenen tema üzerinden;

Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sanat ve Müzik, Tarih ve Edebiyat gibi alanlardaki performanslarıyla takım bilgi yarışması, bireysel bilgi yarışması, münazara ve makale yazma olmak üzere dört ayrı kategoride akademik donanımlarını İngilizce dilinde sergileme ve sınama fırsatı bulurlar.

30 ALTIN, 36 GÜMÜŞ MADALYA 

Avrupa Sınav Koleji, ortaokul ve lise  düzeyinde  toplam 6 takımla katıldığı, konuşma dili İngilizce olan yarışmada Ortaokul (Juniors) takımı  8 Altın, 19 Gümüş madalya,  Lise takımı (Seniors) 22 Altın, 17 Gümüş madalya ve  1 Takım Kupasını kazanmayı başardı.  Takım olarak toplamda 30 Altın, 36 Gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Öğrencilerin  tamamı  bir üst tura yükselme başarısının yanı sıra, bireysel ve takım  performanslarıyla birçok  altın ve gümüş madalya ve 2 birincilik  kupası kazanarak okullarının gurur kaynağı oldu.

Etiketler: » » »
Share
1116 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ