logo

ÜSKÜDAR ÜMRANİYE METRO AÇILIŞI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Yaklaşık 2.5 yıl önce hizmete girmesi gereken Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe metrosunun açılışı yılan hikayesine döndü. 

Yaklaşık 2.5 yıl önce hizmete girmesi gereken ve yılan hikayesine dönen, Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu’nun  ne zaman açılacağı bilinmiyor.  Sözde yetkili ve etkililerden henüz çıt yok.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlût Uysal, 8 Kasım 2017’de yapmış olduğu açıklamada Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy Metrosu‘nun 1 ay içerisinde açılacağı müjdesini vermişti. Aradan geçen bir ay sonunda ise vatandaşların merakla beklediği Metro açılışı yılan hikayesine dönüşerek müjdeden öte hayal kırıklığı oldu.

VATANDAŞLA DALGA GEÇER GİBİ

2017 yılı içinde dönemin eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş dahil Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy  ve Sancaktepe belediye başkanlarının da metro açılışıyla ilgili verdiği tarihi bugüne kadar kimse tutturamadı. Ha bugün ha yarın TOTO oynar gibi açılışla ilgili farklı farklı tarihler verildi. Ancak verilen hiçbir tarihte açılışı gerçekleştirilemeyen metronun açılışı yılan hikayesine döndü.  Sözde yetkili ve etkililer! adeta vatandaşla dalga geçiyor. Bakalım bu kez hangi tarih verilecek? Bekleyip göreceğiz…

16 İSTASYON BULUNACAK

Metro hattında; Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe istasyonlarının aralarında yer aldığı 16 istasyon yer alıyor.

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olarak hizmet vermeye başlayacak olan Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe metrosunu Doğuş Grubu yapıyor.

Etiketler:
Share
1298 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ